Ważne
  Teatr Ateneum w Katowicach: "Lato w teatrze" zmierza do...

  Teatr Ateneum w Katowicach: "Lato w teatrze" zmierza do końca

  Arleta Rynk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Teatr Ateneum w Katowicach: "Lato w teatrze" zmierza do końca
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Radosław Kaźmierczak

  Śląski Teatr Lalki i Aktora Ataneum w Katowicach po trzech tygodniach ciężkiej pracy nad warsztatami artystycznymi, organizuje pokaz, który zwieńczy osiągnięcia młodzieży. Spektakl "Nowe życie starych baśni" będzie można zobaczyć 20 lipca dwukrotnie - o godz. 13.00 i 15.00. Uczestnicy to młodzież od 12 do 16 roku życia.
  "Lato w teatrze" to program zainicjowany w 2008 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Projekt powstał z myślą o młodych ludziach, którzy mogą skorzystać z warsztatów teatralnych, scenograficznych, muzycznych i promocyjnych zdobywają nowe umiejętności, przygotowując wspólnie z instruktorami przedstawienia teatralne. Tegoroczna, już szósta edycja, obejmuje 31 turnusów artystycznych i odbywa się w 30 miejscowościach całego kraju.


  Od początku lipca młodzież miała możliwość udziału w warsztatach artystycznych w Galerii Teatru Ateneum, w Miejskim Domu Kultury "Koszutka" oraz w Regionalnym Ośrodeku Kultury w Katowicach. Grupy zajęciowe, pod okiem doświadczonych instruktorów, szlifowali różne talenty, m.in. talenty aktorskie pod okiem Jaonny Zdrady; taneczne, prowadzone przez Kamila Wawrzutę; wokalne, przy pomocy Michała Goławskiego; początkujący scenografowie tworzyli kostiumy i rekwizyty z Natalią Woźniak. Dodatkowo zorganizowano warsztaty dziennikarskie, które prowadziły Hanna Kostrzewska, Aneta Głowacka i Marta Zwolińska.Dzięki temu, uczestnicy mogli dokładnie śledzić wydarzenia i opisywać je, szlifując swój talent dziennikarski.

  Warsztaty opierają się na przygotowaniach do przedstawienie, który będzie ukoronowaniem wszelkich starań uczestników. Młodzież wystąpi w spektaklu, który powstał na bazie tekstu Gustawa Morcinka "Przedziwna historia o dziewczynie o uśmiechniętych oczach".

  Ostatnie próby i przygotowania można śledzić od poniedziałku do piątku w Galerii Teatru Ateneum przy ul. 3 Maja 25 w Katowicach. W tym samym miejscu będzie można obejrzeć zapowiadane przedstawienie. W sobotę, 20 lipca, odsłony spektaklu odbędą się o godzinie 13:00 i 15:00. Wstęp jest bezpłatny.

  Zdaniem Artura Szczęsnego, koordynatora katowickiej odsłony akcji "Lato w teatrze", uczestników warsztatu cechuje nie tylko talent, ale również żywiołowość i twórcza energia.  *Superbudowa 2013. Najlepsza inwestycja woj. śląskiego ZOBACZ
  *Marsz Autonomii 13 lipca 2013: ZDJĘCIA, WIDEO, KONTROWERSJE
  *Groby wampirów odkryto w Gliwicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Jak zdać egzamin na prawo jazdy? ZOBACZ WIDEOTESTY i CZYTAJ PODPOWIEDZI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama