Przystanek Woodstock 2013: Zobacz Przystanek Woodstock na...

  Przystanek Woodstock 2013: Zobacz Przystanek Woodstock na fotografiach [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Karol Gruszka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przystanek Woodstock 2013: Zobacz Przystanek Woodstock na fotografiach [ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/18
  przejdź do galerii

  ©arc

  Największy rockowy festiwal w Polsce - Przystanek Woodstock, organizowany jest od 1995 roku. Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w Czymanowej. Na pierwszy festiwal przyjechało 30 tys. osób. Scena została opanowana przez gwiazdy polskiej sceny muzycznej m.in. Myslovitz, IRA, Urszula. Poza nimi na scenie wystąpiło wiele, mniej znanych artystów. Hasłem przewodnim przystanku jest "Miłość, Przyjaźń, Muzyka"
  ZOBACZ TAKŻE:
  Przystanek WOODSTOCK 2013: 1-3 sierpnia [CENY, DOJAZD, PROGRAM]
  Przystanek Woodstock 2013 Kto zagra? [PROGRAM, ARTYŚCI, KONCERTY]


  Kolejne edycje zaczęły przyciągać coraz większą publiczność. Przystanek Woodstock stawał się powoli największym koncertem rockowym nie tylko w Polsce, ale jednym z większych w całej Europie. Z roku na rok na przystanku zaczęło pojawiać się coraz więcej gwiazd.

  Oprócz głównej sceny zorganizowano również kilka mniejszych, na których występowały mniej popularne zespoły. Piąty Przystanek Woodstock w Żorach odwiedziło około 250 tys. osób. Był to również pierwszy przystanek emitowany na żywo w telewizji oraz internecie.  W 2000 roku Przystanek Woodstock miał odbyć się w miejscowości Lębork. Miał ponieważ, ostatecznie został odwołany. Przyczyną odwołania był opór części mieszkańców Lęborka, którzy utworzyli tzw. Komitet Obrony Moralności. Przystanek w 2000 roku się nie odbył.

  Pomimo to na miejsce przyjechało około 1000 osób. Nie było profesjonalnych zespołów, a spotkanie miało charakter rockandrollowego pikniku. Przystanek Woodstock z roku 2000 zaczęto określać mianem Dzikiego Przystanku Woodstock. Kolejne Przystanki przynosiły kolejne nowości i oczywiście coraz większą rzesze fanów.

  Po nieudanym zorganizowaniu Przystanku Woodstock w Lęborku, Przystanek powrócił do Żor. W trakcie VII Przystanku po raz pierwszy zorganizowano występy folkowe. W trakcie Przystanku Woodstock z roku 2002 powstał film Przystanek Woodstock 2002 - Najgłośniejszy Film Polski.

  Na scenie w trakcie VIII Przystanku zjawiły się takie gwiazdy jak Die Toten Hosen, T.Love, Hey, Hunter czy Pidżama Porno. X Przystanek Woodstock odbył się w Kostrzynie nad Odrą i odbywa się tam bez przerwy do dnia dzisiejszego. Miejscem na festiwal stał się poligon wojskowy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama