Ginąca architektura oczami artystów amatorów

  Ginąca architektura oczami artystów amatorów

  Joanna Oreł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Konkurs im. Marcisza jest dla amatorów wydarzeniem roku
  1/2
  przejdź do galerii

  Konkurs im. Marcisza jest dla amatorów wydarzeniem roku ©Facebook

  W tym roku mija 115 lat od daty narodzin jednej z kluczowych postaci dla rozwoju sztuki nieprofesjonalnej na Śląsku, czyli Juliusza Marcisza. To właśnie jego imieniem nazwano konkurs sztuki intuicyjnej, który w tym roku organizowany jest po raz czwarty przez Stanisława Gerarda Trefonia, Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim oraz Stowarzyszenie "Barwy Śląska". Artyści mogą już zgłaszać prace. To jeden z najważniejszych konkursów dla nieprofesjonalistów z kraju i zagranicy.
  - W tym roku motywem przewodnim konkursu im. Juliusza Marcisza jest ginąca architektura - mówi Stanisław Gerard Trefoń, właściciel największej, a do tego jedynej prywatnej w regionie kolekcji sztuki intuicyjnej w Rudzie Śląskiej.

  Artyści mogą zgłosić maksymalnie cztery prace w technikach malarskich akryl, olej lub akwarela. - Ponadto uczestnikami mogą być wyłącznie amatorzy - zaznacza Trefoń.

  Obrazy najpierw trafią do stowarzyszenia "Barwy Śląska" w Rudzie Śląskiej-Halembie. Później najlepsze z nich zostaną zaprezentowane podczas wernisażu, który odbędzie się 14 października w Śląskim Parku Przemysłowo - Technologicznym w Rudzie Śląskiej.
  Natomiast wystawa pokonkursowa oraz przyznanie nagród zaplanowano na 28 października w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, gdzie odbywały się dwie pierwsze edycje konkursu i gdzie również znajduje się część "trefoniowej" kolekcji.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  NAKŁO ŚLĄSKIE: PAŁAC DLA TREFONIA I ŚLĄSKIEJ PORCELANY


  - W dotychczasowych konkursach złożono ponad 250 prac - mówi Magdalena Mateoszek ze stowarzyszenia "Barwy Śląska". - Mamy nadzieję, że również w tym roku malarze amatorzy będą chcieli pokazać swoją twórczość szerszemu gronu odbiorców.  *Superbudowa 2013. Najlepsza inwestycja woj. śląskiego ZOBACZ
  *Marsz Autonomii 13 lipca 2013: ZDJĘCIA, WIDEO, KONTROWERSJE
  *Groby wampirów odkryto w Gliwicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Jak zdać egzamin na prawo jazdy? ZOBACZ WIDEOTESTY i CZYTAJ PODPOWIEDZI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama