Tajne służby USA szpiegują nasze Windowsy [GDZIE CIĘ...

  Tajne służby USA szpiegują nasze Windowsy [GDZIE CIĘ PODGLĄDAJĄ]

  Arleta Rynk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tajne służby USA szpiegują nasze Windowsy [GDZIE CIĘ PODGLĄDAJĄ]

  ©therebel.org

  Nasze działania w Internecie konrolowane są przez służby USA. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie ponosimy poruszając się po różnych stronach internetowych. Nasze dane trafiają do rządu amerykańskiego. To działanie nie budzi już żadnych wątpliwości. Warto również przywołać publikację z czerwca 2013 roku, która dowodzi, że Internet od dawna nie jest już wolny. Za pomocą jakich programów służby USA kontrolują nasze dane?
  Tajne służby USA szpiegują nasze Windowsy [GDZIE CIĘ PODGLĄDAJĄ]

  ©therebel.org

  Słyżby specjalne USA od dawna zbierają informacje o użytkownikach Internetu. Robią to nie tylko ze względu na bezpieczeństwo swoich obywateli. Organiczenie prywatności nie zapobiega niebezpieczeństwom. Inwigilacja rośnie. Świadomość, że to tylko skrawek informacji o istnieniu tajnych programów szpigujących Internet, nie daje poczucia bezpieczeństwa. Oto sposoby, jakimi posługują się służby:

  Dostęp NSA wbudowany w system Windows


  Klucz pozwalający na dostęp do systemu Windows pojawił się już w 1997 roku. Wyjątkiem są wczesne wersje Windows 95. Od tego czasu trwa udoskonalanie dostępu do naszych komputerów. Błąd programistów Microsoft spowodował ujawnienie istnienia specjalnych kodów dostępu, które przygotowała amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA).

  Kryptograficzny back-door zawarty jest wewnątrz standardowego oprogramowania Windows driver ADVAPI.DLL. Back-door to metoda pomijania zabezpieczenia, pozwalająca ułatwić dostęp do komputera i jego systemu. Nietypowe elementy podstawowego oprogramowania Windows “driver” stosowane są do funkcji zabezpieczeń i szyfrowania. Jeśli korzystasz z systemu Windows, możesz znaleźć je w: C:\Windows\system directory. Wystarczy, że dobrze poszukasz.

  ADVAPI.DLL ściśle współpracuje z programem Microsoft Internet Explorer. Okazuje się, że uruchomi specjalne programy wstawione i kontrolowane przez NSA. Jak dotąd, nikt nie wie, czym są te programy lub co tak naprawdę robią. Nie jest to najlepsza wiadomość dla użytowników. Tym bardziej, że współcześnie niemal każdy korzysta z Internetu. Nikt nie wyobraża sobie rezygnacji z tak dużego źródła dostępu. Tym sposobem dajemy możliwość zbierania naszych danych amerykańskim służbom specjalnym.

  Źródło: wolnemedia.net

  Projekt PRISM

  Tajne służby USA już od dawna szpigują obywateli wielu państw. W czerwcu ujawniono informacje o programie PRISM, który kontrolują służby USA tj. Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA) i Federalne Biuro Śledcze (FBI). Pod przykrywką zwalczania terroryzmu i zagrożeń, w ramach projektu, agencje rządowe miały otrzymywać nielimitowany dostęp do informacji użytkowników wielu ogólnoświatowych usług. Dane te znajdują się w magazynie danych usługodawców, ale służby mają do nich wolny dostęp. Projekt PRISM, jak się okazało, wprowadzono w 2007 roku ustawą Protect America Act.

  PRISM - Prywatność w sieci nie istnieje, FBI i NSA inwigilują użytkowników internetu [Czytaj więcej]

  Informacja o projekcie PRISM pojawiła się w publikacji The Washington Post i The Guardian w których zamieszono fragmenty tajnej prezentacji obrazującej szczegóły działania programu, zakres kontroli, typ zbieranych danych czy też firm, które dobrowolnie przystąpiły do udziału w programie.

  Z publikacji wynika, że w ten sposób gromadzone są dane użytkowników tj.: wiadomości e-mail, przesyłane i umieszczane w serwisach zdjęcia, filmy, inne pliki przechowywane w internecie, terminy logowań, adresy IP, wiadomości tekstowe z komunikatorów internetowych, zapisy głosowe z czatów, wideorozmowy oraz prywatne dane z serwisów społecznościowych.

  Co najbardziej dziwi, do projektu samowolnie dołączyły następujące firmy: Microsoft (udostępniając tym samym dostęp do danych swoich użytkowników), później Facebook, Google ze swoją wyszukiwarką i pocztą, Yahoo, Skype, Paltalk, AOL, YouTube oraz dopiero od niedawna firma Apple. Prawdopodobnie do programu przystąpi również najpopularniejsza przechowywalnia plików w chmurze – Dropbox.

  ECHELON

  Globalna sieć wywiadu elektronicznego, Echelon, to system, który posiada na całym świecie urządzenia techniczne do przechwytywania wiadomości w kanałach telekomunikacji. Tak, jest to podsłuch, który powstał przy udziale Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytaniii, Kanady, Australii i Nowej Zelandii. Kontrolę nad projektem ma amerykańska służba wywiadu NSA.

  FIREVIEW i BLARNEY

  Fireview to program, którego działania dokładnie jeszcze nie poznano. Pozwala wejść do systemu, podczas gdy komputer jest w Internecie. Niemożliwe? Utajniony program pozwala wejść na międzykontynentalne kable światłowodowe, które są podstawą funkcjonowania Internetu. Wydaje się, że Blarney to program działający w podobny sposób i prawdopodobnie oba są uzupełnieniem projektu PRISM. Pozyskują informacje o ruchu w sieci, jej strukturze, magazynują dane z przesyłanych pakietów oraz gromadzą identyfikatory korzystających z niej urządzeń. Póki co więcej informacji na ten temat nie ujawniono.

  Zapewne to nie wszystkie programy działające na niekorzyść użytkowników Internetu. Te informacje, to tylko mały skawek tego, co ukrywa się przed całym światem. Nie możemy czuć się bezpiecznie. Jedyne, co można uczynić, to ogarniczyć nasze osobiste działanie w Internecie.

  PRISM - JAK BRONIĆ SIĘ PRZED INWIGILACJĄ W INTERNECIE [CZYTAJ]  *Superbudowa 2013. Najlepsza inwestycja woj. śląskiego ZOBACZ
  *Marsz Autonomii 13 lipca 2013: ZDJĘCIA, WIDEO, KONTROWERSJE
  WAMPIRY W GLIWICACH PRZEMÓWIŁY! ZNAMY KILKA ODPOWIEDZI
  *Jak zdać egzamin na prawo jazdy? ZOBACZ WIDEOTESTY i CZYTAJ PODPOWIEDZI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To wszystko zostało już opisane

   Czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   To wszystko, do czego zmierza współczesny świat zostało już opisane przez trzech pisarzy:
   George Orwell "Rok 1984"
   Jewgienij Zamiatin "My"
   Aldous Huxley "Nowy wspaniały świat"
   Proponuję...rozwiń całość

   To wszystko, do czego zmierza współczesny świat zostało już opisane przez trzech pisarzy:
   George Orwell "Rok 1984"
   Jewgienij Zamiatin "My"
   Aldous Huxley "Nowy wspaniały świat"
   Proponuję poczytać, żeby wiedzieć do czego prowadzi ta pogłębiająca się inwigilacja społeczeństwa i przestać się na nią zgadzać, póki jeszcze możemy!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WŁADZA TO KONTROLA i NADZÓR

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

   A ŻEBY JOM UTRZYMAĆ TRZA MIEĆ WSZYSKICH NA OKU.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prawda jest jeszcze bardziej przewrotna i ... diaboliczna

   czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 9

   Facebook, Google, Skype, Yahoo, Youtube i im podobne powstały z inspiracji służb specjalnych, które dążyły do uzyskania jeszcze większej kontroli nad społeczeństwami. Przenoście całe swoje życie,...rozwiń całość

   Facebook, Google, Skype, Yahoo, Youtube i im podobne powstały z inspiracji służb specjalnych, które dążyły do uzyskania jeszcze większej kontroli nad społeczeństwami. Przenoście całe swoje życie, znajomości, zdjęcia, pliki, kontakty, filmy w wirtualną rzeczywistość. Raz tam umieszczone pozostają tam na wieczność-praktycznie nie można ich usunąć. Teraz podsuwają Wam przechowywanie danych w chmurach. Tak samo jest w przypadku smartfonow-spróbujcie kupić jakiś telefon bez lokalizatora GPS.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pozdrowiynie

   hydla (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

   pozdrowiom vielkigo brata
   viz jego jus niy potrzebuja
   zyj 100lot bracie ino na swoj koszt
   nasze dzieci terozki jezdza po EJRO,blizyj som doma

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No kto by pomyślał...

   lesio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

   Co za szokująca wiadomość. Wielki Brat nie byłby Wielkim Bratem gdyby tego nie robił. Oczywiście nasze służby brzydzą się takimi rodzajami inwigilacji. To robią tylko ci źli Amerykanie.
   P.S. Jeśli...rozwiń całość

   Co za szokująca wiadomość. Wielki Brat nie byłby Wielkim Bratem gdyby tego nie robił. Oczywiście nasze służby brzydzą się takimi rodzajami inwigilacji. To robią tylko ci źli Amerykanie.
   P.S. Jeśli ktoś jest zainteresowany jak zwrócić na siebie uwagę niech da znać komentując :).zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama