Ważne
  Unijne miliony pójdą na przebudowę dróg w trzech gminach

  Unijne miliony pójdą na przebudowę dróg w trzech gminach

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Trzy duże inwestycje drogowe na Śląsku Cieszyńskim zostaną w znacznej części sfinansowane z pieniędzy unijnych. Dwa projekty złożył powiat cieszyński, jeden gmina Zebrzydowice. Zostały one zaakceptowane przez zarząd województwa śląskiego.
  - Przebudowa drogi powiatowej w centrum Brennej znalazła się na trzecim miejscu listy, a droga w Pruchnej na szóstym. Przy podejmowaniu uchwały o wyborze projektów do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego na lata 2007-2013 zarząd uwzględnił ten fakt, dzięki czemu oba nasze projekty znalazły się na liście inwestycji, współfinansowanych ze środków unijnych - mówi starosta cieszyński, Czesław Gluza.


  Modernizacja głównej arterii, łączącej Brenną z drogą ekspresową, będzie kosztowała ponad 7 milionów złotych. Za te pieniądze przebudowana zostanie droga na odcinku około 3,4 km w centrum Brennej wraz z dwoma skrzyżowaniami, zjazdami, zatokami autobusowymi, chodnikami i parkingami. Powiat starał się o ponad 3,5 mln zł dofinansowania.

  Modernizacja drogi przez centrum Pruchnej w kierunku DK81 też pochłonie około 7 mln zł. Ponad połowę tej sumy powiat dostanie z Unii. Przebudowanych będzie m.in. blisko 3 km drogi w Pruchnej, pobocza, chodniki i zjazdy do posesji.

  Natomiast w gminie Zebrzydowice pieniądze pójdą na modernizację ulicy Szkolnej i Dębowej w Marklowicach Górnych.

  W sumie o dofinansowanie ubiegało się 101 projektów na kwotę blisko 227 mln zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama