Chcą rozbudować remizę

  Chcą rozbudować remizę

  PP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piasku nie mogą dojść do porozumienia z władzami gminy Janów w sprawie finansowania remontu swej remizy, połączonego z jej przebudową i powiększeniem. Po zakończeniu inwestycji remiza służyłaby również jako miejsce imprez kulturalnych.
  - Obecny stan budynku jest katastrofalny. Mamy gotowy projekt techniczny, jesteśmy też w stanie zaciągnąć kredyt na remont. Konieczne jest nam jednak poręczenie ze strony gminy i tu pojawiły się trudności. Jednak wciąż rozmawiamy i jestem przekonany, że uda nam się osiągnąć porozumienie - mówi Ludwik Heinsch, prezes OSP w Piasku.

  Wójt gminy Janów, Adam Markowski wolałby finansować przebudowę remizy z środków, które spodziewa się otrzymać z Funduszu Odnowy Wsi. Stąd niechęć do kredytu. Z drugiej strony pieniądze unijne będą dostępne dopiero za kilka miesięcy, strażacy natomiast nie chcą czekać. Lada dzień powinno dojść do spotkania wójta z zarządem OSP, na którym zapadną ostateczne decyzje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama