Cracovia Kraków - Piast Gliwice 2:3 [ZDJĘCIA i WIDEO]

Redakcja
Piłkarze Cracovii, którzy po roku spędzonym w pierwszej lidze wrócili do ekstraklasy, słabo rozpoczęli sezon 2013/2014, od porażki 2:3 z Piastem Gliwice. ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO

„Pasy” z werwą rozpoczęły spotkanie i w pierwszych minutach posiadały inicjatywę. W 14. min środkiem wdarł się w pole karne Sebastian Steblecki. Po jego strzale Jakub Szumski zdołał odbić piłkę, ale dobitka Krzysztofa Danielewicza była już nie do obrony.

Niezbyt długo cieszyli się krakowianie z prowadzenia. W 26. min z prawej strony dokładnie dośrodkował Pavol Cicman. Stojący obok Rubena Jurady Mateusz Żytko nie zdołał przeszkodzić mu w oddaniu celnego strzału głową.

W końcówce pierwszej połowy zarysowała się wyraźna przewaga Piasta. W 35. min sam na sam z Krzysztofem Pilarzem znalazł się Cicman. „Górą” z tego pojedynku wyszedł jednak golkiper Cracovii. Drużyny schodziły do szatni przy wyniku 1:1.

Sporo emocji przeżywali kibice na początku drugiej odsłony. W 46. min idealnej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Artis Lazdins. Minutę później, po uderzeniu Krzysztofa Danielewicza piłka odbiła się od słupka.

W 57. min bliski pokonania - po raz drugi w tym meczu głową - Pilarza był Jurado. Bramkarz Cracovii zdołał odbić piłkę na róg. Po dośrodkowaniu z niego Dąbrowskiego Damian Zbozień pokonał Pilarza.
Gliwiczanie kropkę nad „i” postawili w 65. min. Znów w głównej roli wystąpił wychowanek Zyndramu Łącko, Zbozień. Po jego pięknej „główce” krakowski golkiper musiał wyciągać piłkę z siatki.

Przy wyniku 1:3 przewagę ponownie miała Cracovia. W 80. min rozmiary porażki zmniejszył Milos Kosanovic. W doliczonym czasie gry piłka po strzale Edgara Bernhardta odbiła się jeszcze od poprzeczki, ale trzy punkty pojechały na Śląsk. (PAP

Cracovia Kraków - Piast Gliwice 2:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Krzysztof Danielewicz (14), 1:1 Ruben Jurado (26-głową), 1:2 Damian Zbozień (57), 1:3 Damian Zbozień (65-głową), 2:3 Milos Kosanovic (80).

Żółta kartka - Cracovia: Mateusz Żytko, Damian Dąbrowski, Adam Marciniak, Krzysztof Danielewicz.

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź). Widzów 10 118.

Cracovia: Krzysztof Pilarz - Marcin Kuś, Mateusz Żytko, Milos Kosanovic, Adam Marciniak - Edgar Bernhardt, Damian Dąbrowski, Krzysztof Danielewicz, Rok Straus (71. Saidi Ntibazonkiza), Sebastian Steblecki (68. Dawid Nowak) - Vladimir Boljevic (68. Bartłomiej Dudzic).

Piast Gliwice: Jakub Szumski - Damian Zbozień, Csaba Horvath, Jan Polak, Krzysztof Król - Pavol Cicman (86. Adrian Klepczyński), Carles Embuena (57. Mateusz Matras), Artis Lazdins, Tomasz Podgórski - Tomas Docekal, Ruben Jurado (68. Radosław Murawski).