Komornik zablokował konta szpitala w Będzinie i Czeladzi. To...

  Komornik zablokował konta szpitala w Będzinie i Czeladzi. To jeszcze nie koniec?

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szpital w Będzinie

  Szpital w Będzinie ©ARC ZAL

  Jeszcze w miniony czwartek wydawało się, że będziński PZZOZ będzie mógł złapać głębszy oddech. Radni zdecydowali się na emisję obligacji komunalnych na kwotę 8 mln zł. Obligacje zostaną wyemitowane we wrześniu, a pozyskane dzięki temu fundusze zostaną przeznaczone na pokrycie strat finansowych szpitala w 2012 roku w wysokości 5 mln zł, spłatę bieżących kredytów i pożyczek oraz planowane inwestycje.
  Szpital w Będzinie

  Szpital w Będzinie ©ARC ZAL

  Pojawił się jednak nowy problem. Jerzy Matyja, radny powiatowy i prezes Zakładu Inżynierii Komunalnej w Czeladzi, złożył pismo do komornika z prośbą o wszczęcie postępowania wobec PZZOZ. Skutek? Komornik zablokował konta bankowe PZZOZ-u.

  - To dla mnie absurdalna sytuacja - mówi Jacek Kołacz, dyrektor PZZOZ. - To, co bulwersuje to fakt, że pan Matyja jest radnym i doskonale wiedział, że dług szpitala zostanie sfinansowany przez starostwo, mimo to nie poczekał, tak jak zrobili to inni wierzyciele, u których mamy dużo większy dług i jest to między innymi firma, która dostarcza szpitalowi leki - dodaje.


  Na prośbę dyrekcji szpitala komornik odblokował konto w banku. Gdyby tego nie zrobił, lekarze nie otrzymaliby wypłaty. Oprócz tego naliczył również koszty postępowania, które wynoszą 45 tysięcy złotych.

  - Nie dziwiłbym się, gdyby tak postąpili inni wierzyciele. Oni jednak zrozumieli sytuację i poczekali. Przecież oczywiste było, że wszystkie wierzytelności zostaną spłacone, jak tylko pieniądze wpłyną na konto. To była kwestia miesiąca - komentuje dyrektor PZZOZ.

  Ta sytuacja rodzi dodatkowe problemy dla szpitala. Ponieważ komornik z jednego konta pobiera 8 procent, a z drugiego 15. Do tego dochodzą jeszcze koszty postępowania sądowego. W sumie obecnie zamiast 280 tysięcy złotych, PZZOZ będzie musiał zwrócić czeladzkiemu ZIK-owi prawie 400 tys. złotych.

  Dlaczego radny powiatowy podjął taką decyzję? Próbowaliśmy się skontaktować z Jerzym Matyją, niestety, był wczoraj dla nas nieuchwytny.  *Elka rusza w Parku Śląskim WYBIERZ PATRONÓW GONDOLI
  *Plaże nudystów na Śląsku i woj. śląskim: LISTA i ZDJĘCIA
  *Wampiry z Gliwic miały kocie twarze ZOBACZ ZDJĘCIA i USTALENIA

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kiedy zmieni się władza, to mam nadzieję

   onrowiec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 13

   że takie jednostki jak pan Matyja, będą szybko osądzone za działanie na szkodę państwa polskiego, postawione pod ścianą i rozstrzelane. Jeszcze rok, i będziemy sprzątać kraj!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama