Kryzys w Siemianowicach: Potrzebny okrągły stół

  Kryzys w Siemianowicach: Potrzebny okrągły stół

  Paweł Szałankiewicz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Były poseł i wiceprezydent Siemianowic Śląskich Krzysztof Szyga apeluje: Nie skaczmy już sobie do gardeł! I proponuje okrągły stół, aby rozwiązać większość problemów politycznych w mieście.
  Krzysztof Szyga

  Krzysztof Szyga ©ARC

  Siemianowice w tym roku nie cieszą się dobrą sławą. Jeśli już było o nich słychać, to słyszeliśmy na przykład o prowokacji wiceprezydenta miasta wobec straży miejskiej, o młodej i gniewnej radnej Dorocie Połedniok, która narobiła zamieszania w strukturach Platformy Obywatelskiej. Albo o bardzo słabych wynikach gimnazjalistów i maturzystów czy bardzo oszczędnościowym budżecie.

  Stopa bezrobocia również jest tu wysoka (15 proc.) i przekracza średnią wojewódzką o ponad 3 proc. Do tego niedawno zerwana została sześcioletnia koalicja pomiędzy PO a Forum Samorządowym - ugrupowaniem podlegającym prezydentowi miasta Jackowi Guzemu.

  Były członek PO, poseł na V kadencję Sejmu i były wiceprezydent miasta Krzysztof Szyga, między innymi z tego powodu wystosował do siemianowiczan list otwarty, w którym nawołuje do zorganizowania w mieście okrągłego stołu.
  Po to, by lokalni politycy różnych frakcji poszukali wspólnie rozwiązań dla wielu problemów Siemianowic. "Kryzys w naszym mieście trwa w najlepsze" - czytamy w liście. "Wzywam do dialogu" - apeluje Szyga.

  - Sytuacja w naszym mieście niepokoi środowiska, z którymi rozmawiam - mówi tajemniczo były poseł. - Prezydent nie ma większości, którą dawała mu koalicja z PO, mamy katastrofalny stan finansów miasta. Warto usiąść i porozmawiać bez skakania sobie do gardeł - dodaje.

  Liczy na to, że do końca wakacji uda mu się porozmawiać ze wszystkimi środowiskami i zorganizować spotkanie przy okrągłym stole. - Na razie nikt nie odpowiedział na mój list, ale wierzę, że uda się to zorganizować - przekonuje.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama