Rio w Piekarach: Światowe Dni Młodzieży nie tylko w Rio de...

  Rio w Piekarach: Światowe Dni Młodzieży nie tylko w Rio de Janeiro

  Agnieszka Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Światowe Dni Młodzieży w Piekarach Śląskich
  1/11
  przejdź do galerii

  Światowe Dni Młodzieży w Piekarach Śląskich ©Lucyna Nenow

  Przybycia tysięcy młodych ludzi spodziewają się organizatorzy spotkania modlitewnego "Rio w Piekarach", które trwać będzie od piątku do niedzieli w duchowej stolicy Górnego Śląska.
  ZOBACZ RÓWNIEŻ:
  Światowe Dni Młodzieży 2015 – w Polsce? ZOBACZ WIDEO
  Papież Franciszek wyruszył na Światowe Dni Młodzieży. Rio de Janeiro już na niego czeka [ZDJĘCIA]


  "Rio w Piekarach" jest przeznaczone dla tych, którzy nie mogli pojechać do Brazylii, ale chcą przeżywać wspólnie Światowe Dni Młodzieży, a nie tylko oglądać relacje mediów ze spotkania papieża z młodzieżą z całego świata. Dni rozpoczęły się już w poniedziałek w Rio de Janeiro i odbywają się pod hasłem słów z Ewangelii: "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody".

  Przy trzy dni w Piekarach Śląskich odbywać się będą katechezy i msze święte. Będzie również telemost z Rio, dzięki któremu młodzież zgromadzona na wzgórzu kalwaryjskim i piekarskim kościele będzie mogła uczestniczyć w Drodze Krzyżowej oraz nocnym czuwaniu z ojcem świętym, a także w Eucharystii na zakończenie Światowych Dni Młodzieży.

  "Przypominając o tym ważnym wydarzeniu, proszę wszystkich diecezjan o modlitwę w intencji ludzi młodych, którzy w różny sposób wezmą udział w tym wielkim święcie wiary. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem , którego statua góruje nad Rio de Janeiro, przyniesie wszystkim młodym chrześcijanom umocnienie wiary i pogłębi w nich pragnienie budowania żywej wspólnoty Kościoła" - napisał abp Wiktor Skworc , metropolita katowicki w zaproszeniu odczytanym w parafiach archidiecezji.

  "Rio na Śląsku" to także niepowtarzalna okazja do zapoznania się z brazylijską kulturą. W planie Dnia Brazylijskiego, który poprowadzi fundacja Terra Brasilis z Warszawy, znajdują się: prezentacja kraju, spotkanie z misjonarzami, konferencje oraz warsztaty dla młodych (do wyboru: sekcja plastyczna, szkoła samby, sekcja dziennikarska, sekcja kuchni brazylijskiej, sekcja filmowa, sekcja śpiewu brazylijskiego, sekcja sportowa). Jak więc widać, każdy z uczestników bez problemu znajdzie coś dla siebie.

  W czasie spotkania młodzieży w Piekarach Śląskich odbędą się także koncerty chrześcijańskich zespołów: New Life, Twoje Niebo oraz God's Property. Ważnym wydarzeniem będzie też mecz Polska - Brazylia, który odbędzie się o 9.30 na boisku przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3.

  - Na pewno pojawię się na meczu i Dniu Brazylijskim - zapewnia nas Delio Rolo, Portugalczyk mieszkający w Katowicach. - Zawsze chciałem pojechać do Brazyli, ale jak na razie mam tylko możliwość połączenia się z tamtymi ludźmi w Piekarach Śląskich - dodaje.

  Do podzielenia się swoim świadectwem przeżywania wiary zaproszeni zostali: Szymon Hołownia, Radosław Pazura, Bogdan Rymanowski oraz Przemysław Babiarz.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   teraz jest dobrze ale nie wszystkim

   katolik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 72 / 60

   Bardzo mądra i przemyślana decyzja
   Młodzież lubi byc razem i zamieniac się poglądami robilem to w młodości ale takiego Luksusu z wyjazdem do innych Krajow trzeba bylo zapomniec.Dlatego życzę Wam...rozwiń całość

   Bardzo mądra i przemyślana decyzja
   Młodzież lubi byc razem i zamieniac się poglądami robilem to w młodości ale takiego Luksusu z wyjazdem do innych Krajow trzeba bylo zapomniec.Dlatego życzę Wam Szczesliwego pobytu i
   SZCZESC WAM BOZE.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama