Światowe Dni Młodzieży w Krakowie! Kardynał Dziwisz:...

  Światowe Dni Młodzieży w Krakowie! Kardynał Dziwisz: Przynieście polskie flagi!

  Karol Gruszka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  PAPIEŻ FRANCISZEK ZDECYDOWAŁ:
  ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY 2016 W KRAKOWIE - DECYZJA PAPIEŻA FRANCISZKA


  Historia Światowych Dni Młodzieży sięga roku 1984. Kiedy to papież Jan Paweł II spotkał z młodzieżą na placu św.Piotra w Watykanie. Spotkanie było związane z obchodami Jubileuszu Odkupienia. W czasie spotkania z młodymi papież wręczył krzyż, który aktualnie jest jednym ze znaków Światowych Dni Młodzieży.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY 2015 W POLSCE! CZYTAJ SZCZEGÓŁY


  Wręczony przez papieża Jana Pawła II krzyż dziś jest znany jako Krzyż Światowych Dni Młodzieży.Po raz pierwszy międzynarodowe Światowe Dni Młodzieży odbyły się w 1985 roku dzięki inicjatywie papieża Jana Pawła II. Miejscem gdzie odbyły się po raz pierwszy był Rzym, gdzie zgromadziło się 300 tys. osób.

  W roku 1991 Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Polsce, w Częstochowie. Zgromadziło się na nich 1 mln 600 tys wiernych.
  Rekordowe Światowe Dni Młodzieży pod względem ilości osób uczestniczących, odbyły się w 1995 roku w Manili, na Filipinach. W szczytowym momencie ich trwania uczestniczyło aż 4 mln osób.

  Było to dwukrotnie więcej niż w czasie ubiegłych Dni Młodzieży w Madrycie, gdzie według różnych źródeł zgromadziło się od 1 mln 500 tys do nawet 2 mln uczestników. W tym roku Światowe Dni Młodzieży 2013 odbywają się w Brazylii w Rio de Janeiro w dniach 23 -28 lipca. Mottem tegorocznych Dni Młodzieży jest "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody!".  Światowe Dni Młodzieży w Polsce?

  Informacja o odbyciu się następnych Światowych Dni Młodzieży zostanie ogłoszona przez papieża w ostatnim dniu wizyty papieża w Rio de Janeiro. Według kard. Dziwisza Światowe Dni Młodzieży w Polsce mogą odbyć już za dwa lub trzy lata. Miastem, w którym miały by się one odbyć ma być Kraków. Metropolita krakowski kard. Dziwisz miał powiedzieć enigmatycznie „to niespodzianka, ale zapowiedziana”. Oprócz Polski do organizacji Dni Młodzieży pretenduje wiele krajów.

  Wiele mówi się również o organizacji Dni Młodzieży w Afryce. Kontynencie, który jak do tej pory nie gościł jeszcze na swoim terenie Dni Młodzieży.  *Elka rusza w Parku Śląskim WYBIERZ PATRONÓW GONDOLI
  *Plaże nudystów na Śląsku i woj. śląskim: LISTA i ZDJĘCIA
  [b]*[a] http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/949574,wampiry-w-gliwicach-czaszki-ujawniaja-mroczna-tajemnice-

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   HARCERSTWO SKAUTINg I TAKIE ZLOTy

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 13

   TO GRUNT ZDROWEJ MŁODZIEŻY i PRZYSZŁOŚĆ KRAJU.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo