Narodziny Royal Baby: Jerzego wychowają po swojemu

  Narodziny Royal Baby: Jerzego wychowają po swojemu

  Valentine Low

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Jeszcze nawet dwa pokolenia temu przyszłe monarchinie i monarchowie dorastali w pałacach, do których opinia publiczna nie miała dostępu. Strzegła ich cała świta pielęgniarek, niań i guwernantek. Jednak wraz z narodzinami syna książęcej pary - jest trzeci w kolejce do tronu - pojawiają się sugestie, że powinien on spędzić pierwsze tygodnie życia w domu swoich dziadków Middletonów w Berkshire.

  Źródła w pałacu królewskim odmawiają komentarza w tej sprawie, ale jedna z brytyjskich gazet już podała, że po wyjściu ze szpitala księżna Cambridge na jakiś czas zamieszka w domu rodziców.


  Byłoby to posunięcie ze wszech miar rozsądne. Obecny dom książęcej pary - składający się z dwu sypialni Nottingham Cottage - położony w obrębie kompleksu pałacu Kensington - z pewnością nie należy do obszernych. Małżonkowie wciąż czekają na przeprowadzkę do znajdującego się w tym samym pałacu apartamentu 1A, w którym kiedyś mieszkała księżniczka Małgorzata. W tej chwili mają tam miejsce prace renowacyjne, które potrwają co najmniej do końca lata.

  Natomiast nowy, kosztujący 4,85 mln funtów, dom Carole i Michaela Middletonów to okazała rezydencja w stylu georgiańskim. Znajduje się tu mnóstwo pokoi. Dodajmy 18 akrów gruntów, basen i kort tenisowy.

  Para książęca oświadczyła, że nie chce wynajmować specjalnej pielęgniarki do dziecka. Taka decyzja oznacza, iż oboje małżonkowie wierzą, że matka księżnej jest w stanie dostarczyć wszelkiej pomocy, jakiej będzie potrzebować jej opiekująca się dzieckiem córka.

  Taki scenariusz może się jednak okazać niemożliwy do realizacji. Istnieją oczywiste kwestie związane z bezpieczeństwem. Rezydencja Middletonów musiałaby dostać nawet całodobowy nadzór policyjny. Przydzielenie do tej pracy grupy funkcjonariuszy stanowiłoby uszczerbek dla i tak skromnych sił Thames Valley Police. - Najsławniejsze niemowlę świata nie może przebywać nawet w tak wyjątkowo przyjemnej części wiejskiej Anglii - powiedział były prywatny sekretarz księżnej Diany Patrick Jephson.

  Bez względu na wybór miejsca książę William i tak będzie w pogotowiu. St James's Palace - najstarsza część kompleksu budynków dworu królewskiego - już wydał oświadczenie, że szczęśliwy ojciec dostał od dowództwa RAF przysługujące każdemu w takiej sytuacji dwa tygodnie urlopu tacierzyńskiego. Potem będzie musiał wrócić do swojej bazy w szkockim Anglesey, gdzie pełni funkcję pilota śmigłowca ratunkowego.

  Książę chce się zajmować dzieckiem i być ojcem dostępnym na tyle, na ile tylko możliwe. Jednak już przyznał, że większość mężczyzn takich jak on, nigdy nie zmieniała pieluszek. W maju odwiedził znajdujący się w Wiltshire wojskowy ośrodek rehabilitacyjny Help for Heroes. Któryś z żołnierzy zapytał go, czy rzeczywiście już nie może doczekać się ojcostwa. - Jasne. Ale wszystkie matki, które spotykam, patrzą na mnie z politowaniem i mówią: "Tylko poczekaj, tylko poczekaj! Przed tobą długie bezsenne noce".

  Takich nocy może być jednak znacznie więcej, jeśli młodzi rodzice pozostaną przy swojej decyzji niezatrudniania żadnego dodatkowego personelu do opieki nad dzieckiem. Oboje twierdzą, że wystarczy im jedna gospodyni pomagająca im w sprawach prowadzenia i administrowania odnowionym apartamencie 1A.

  Takie podejście jest całkowicie zgodne z już przedtem widocznymi preferencjami tej pary - chcą żyć względnie normalnym i spokojnym życiem. Na ile oczywiście pozwalają im na to ich funkcje, nie chcą się rzucać w oczy. Sami gotują i robią zakupy, kiedy tylko mogą. Ciekawe jednak, jak długo wytrzymają bez niani!

  Księżna Kate przebywa obecnie na nieokreślonym czasowo urlopie macierzyńskim od swoich obowiązków oficjalnych. Wkrótce jednak podejmie je z powrotem. W takiej sytuacji zorganizowanie dodatkowej formy opieki nad dzieckiem może się okazać nieodzowne. Na razie organizacje młodych i nieco starszych brytyjskich mam chwalą ją za to, że nie starała się ukryć pozostałego po ciąży brzuszka. W błękitnej sukience w białe groszki, nawiązującej do stroju, jaki miała na sobie księżna Diana w chwili robienia pierwszej oficjalnej fotografii nowo narodzonego księcia Williama, Kate wyglądała doskonale. A jej dodatkowe krągłości tylko podkreślały wdzięk młodej mamy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Listę głosowań w Sejmie z dn. 26-07-2013 należy przechować dla potomnych!

   Kaya (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 31

   Tylko w tym celu, ażeby uzmysłowić kto z premedytacją i świadomie przyczynił się do ewentualnej katastrofy kraju! Sejm w dniu 26-07-2013 głosami koalicji rządzącej zawiesił, a w praktyce...rozwiń całość

   Tylko w tym celu, ażeby uzmysłowić kto z premedytacją i świadomie przyczynił się do ewentualnej katastrofy kraju! Sejm w dniu 26-07-2013 głosami koalicji rządzącej zawiesił, a w praktyce zlikwidował, pierwszy próg ostrożnościowy który miał powstrzymać dalsze zadłużanie Polski. Tym głosowaniem otwarto drzwi do nieoznaczonego wzrostu długu publicznego Polski w kolejnych latach. Poniżej odbyte głosowanie w szczegółach:

   A/. Za rozmontowaniem pierwszego progu ostrożnościowego finansów głosowali:
   235 = (201 PO + 29 PSL + 4 puczyści z RP + 1 Niezrzeszony R. Galla)

   B/. Przeciw rozmontowaniu głosowali:
   210 = (132 PiS + 34 RP + 24 SLD + 17 SP + 3 Niezrzeszeni; Kalisz, Nowicka, Chmielowski)

   C/. Wstrzymujący się:
   3 = PO (Gowin, Godson, Żalek), 1 = PiS (Jerzy Żyżyński), 0 = SLD, 0 = RP

   D/. Nieuczestniczący:
   4 = PiS (Małgorzata Gosiewska, Mariusz Orion-Jędrysek, Sławomir Kłosowski, Jan Szyszko)
   2 = PO (Konstanty Miodowicz, Killion Munyama)
   2 = RP (Roman Kotliński, Armand Ryfiński)
   1 = SLD (Ryszard Zbrzyzny)
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama