Gondole kolejki linowej "Elka" są wygodne? Sprawdziliśmy!...

  Gondole kolejki linowej "Elka" są wygodne? Sprawdziliśmy! [ZDJĘCIA]

  JUT

  Polska

  Polska

  Kolejka Elka Park Śląski
  1/16
  przejdź do galerii

  Kolejka Elka Park Śląski ©Marzena Bugała

  Jako pierwsi weszliśmy we wtorek do nowej gondoli kolejki linowej "Elka" w Parku Śląskim. Udało nam się wypróbować siedzenia, niestety nie w czasie jazdy. Budowa wciąż trwa, choć jest już na ostatniej prostej.
  Kolejka linowa Elka w Chorzowie jest już prawie na ukończeniu. Prace potrwają jeszcze do początku sierpnia. Testy obciążeniowe, podczas których wykorzystane zostanie 285 beczek, każda będzie ważyć 60 kilogramów, rozpoczną się 12 sierpnia. Po nich będziemy można przeprowadzić niezbędne odbiory.

  Postanowiliśmy więc przetestować jedną z gondol. A wisi ich już osiem. Gondole Elki są czarno-białe, ale mają zielone logo Parku-Śląskiego. Na początek będzie ich piętnaście. Każda jednorazowo pomieści do ośmiu osób.

  Otwierane będą automatycznie, ale brak prądu nie będzie przeszkodą. Kolejka ma mieć specjalny silnik, który będzie uruchamiany, gdyby go zabrakło.

  W garażu gondole wiszą trochę wyżej, podczas wsiadania na peronie mają one być nisko, żeby osoby starsze, niepełnosprawne oraz rodzice z małymi dziećmi łatwo mogły do nich wsiąść.

  Elka będzie przystosowana dla wszystkich. Zmieści się w nich zarówno dziecięcy wózek, jak i ten, na którym poruszają się niepełnosprawni.

  Godnola będzie zatrzymywana na peronie dzięki specjalnemu systemowi wyprzęgania, dzięki temu bezpiecznie będzie się do niej wsiadać.

  Czy gondole Elki są wygodne? Sprawdziliśmy to na własnej skórze. Siedzenia pokryte są welurem, ale mimo wszystko są twarde. Do tego nie należą do najszerszych, pewnie z tego względu, że musi się w nich zmieścić również wózek.

  Gondole Elki są wysokie. Spokojnie bez schylania się wejdzie do nich nawet wysoka osoba.

  Dodajmy, że powieszonych jest ich już osiem. Do końca tygodnia na pewno będą wisieć już wszystkie. Wtedy też nadejdzie czas na wieszanie krzesełek.

  Krzesełka Elki będą wieszane w drugiej kolejności, ponieważ jest przy nich więcej pracy. Obecnie nad trasą wisi już jedno krzesełko. Są one czteroosobowe i będzie ich trzydzieści.

  Niebieskie siedzenia pokryte są skajem, dlatego nie będzie problemu przy różnej pogodzie, bo nie zniszczy to siedzeń.

  Wciąż trwa jeszcze kończenie torowiska w garażu, po którym będą się poruszać zarówno gondole, jak i krzesełka. Dzięki niemu będą mogły być one schowane na czas zimy, czy nawet w nocy.  *Elka rusza w Parku Śląskim WYBIERZ PATRONÓW GONDOLI
  *PROGNOZA POGODY NA KONIEC LIPCA: Nadciąga fala upałów!
  *Wampiry z Gliwic: Coraz więcej szkieletów bez głów ZOBACZ ZDJĘCIA i USTALENIA
  *Proces Katarzyny W.: Tajemniczy świadek ujawnia sensacyjne fakty
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama