Menu Region

ISD Huta Częstochowa: Kto nie odejdzie dobrowolnie, może się...

ISD Huta Częstochowa: Kto nie odejdzie dobrowolnie, może się spodziewać zwolnienia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Janusz Strzelczyk

2Komentarze Prześlij Drukuj
W ISD Hucie Częstochowa już nie obowiązuje pakiet socjalny. Oznacza to, że ci pracownicy, którzy nie skorzystali z dobrowolnego odejścia z pracy, będą mogli zostać zwolnieni.

W ISD Hucie Częstochowa zysk przynosi jeszcze walcownia blach grubych

(© Wojciech Matusik)

- Wszystkie związki w ISD Hucie Częstochowa zgodziły się na podpisanie aneksu do pakietu socjalnego - mówi Jacek Łęski, rzecznik ISD Polska. - Do tej pory na dobrowolne odejście z pracy zgodziło się 1150 osób. Załoga huty musi być zredukowana o 1500 osób, żeby zakład przetrwał.

Okres dobrowolnych odejść, który wygasał dzisiaj, 31 lipca, został przedłużony do soboty, 3 sierpnia. Najpierw program dobrowolnych odejść obowiązywał do końca czerwca. Skorzystało z niego prawie 920 osób. Wszyscy dostali odprawy w wysokości 19 pensji. Program przedłużono do końca lipca. Kto odchodził w lipcu, dostał jednak tylko 14 pensji. Z dobrowolnych zwolnień mogą skorzystać tylko pracownicy objęci pakietem socjalnym, który miał obowiązywać do października 2015 roku. Z programu odejść wyłączono 500 pracowników, którzy są niezbędni dla funkcjonowania zakładu.

Teraz, po podpisaniu aneksu do pakietu socjalnego, zarząd może zwalniać pracowników. Ale związki zawodowe nie podpisały aneksu do pakietu socjalnego za darmo. Hutnicy, którzy byli objęci pakietem socjalnym, nie będą zwalniani na ogólnych zasadach wynikających z Kodeksu pracy. Też dostaną odprawy, tyle że mniejsze. Zarząd proponuje 10 pensji. Związki chcą 15 miesięcznych wynagrodzeń. Prawdopodobnie stanie na 12.

W hucie pracuje 420 osób, które zostały zatrudnione po 2005 roku - gdy podpisano pakiet socjalny - i nie są pakietem objęte.
Zostało jeszcze 69% treści

Aby przeczytać cały artykuł - kliknij tutaj Mam już konto Piano

Pozostała część artykułu dostępna jest dla abonentów Piano.
Pełen dostęp do tego i 41 innych serwisów internetowych w pakiecie Piano już od
9,90zł tygodniowo.

Czym jest Piano?
Jak rozdzielane są pieniądze?

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

stalownia

+12 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bolek (gość)  •

na stalowni dyrektor zostwil ekipe nierobow i przekretasow ci ludzie maja zabezpieczyc to czego nie udalo sie zniszczyc poprzednie lata produkcji siedzieli i mysleli na kturej firmie zarobi sie wiecej i tak do pieca sypalo sie beton a mialo zleciec zloto i w taki sposub zabezpieczaja dalej sobie kase a niewolnikow do rynsztoka

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kto nie odejdzie dobrowolnie

+27 / -21

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

777 (gość)  •

TEGO BATYm PO POlSKU.

odpowiedzi (0)

skomentuj