JSW przebuduje hotel Diament. To będzie duma...

  JSW przebuduje hotel Diament. To będzie duma Jastrzębia-Zdroju [WIZUALIZACJE]

  Małgorzata Gaweł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na parterze miałyby się znajdować restauracja i zakładowe przedszkole
  1/4
  przejdź do galerii

  Na parterze miałyby się znajdować restauracja i zakładowe przedszkole ©JSW

  W miejscu piętnastopiętrowego bloku - dawnego hotelu Diament - który góruje w krajobrazie Jastrzębia na al. Jana Pawła II, wyobraźcie sobie dwa razy niższy, grafitowo-pomarańczowy biurowiec. Czy tak będzie w przyszłości wyglądał symbol Jastrzębia? Jastrzębska Spółka Węglowa, czyli jego właściciel, zastanawia się nad wyburzeniem. Hotel Diament został oddany do użytku w 1989 roku. W latach dziewięćdziesiątych został okrzyknięty symbolem luksusu ze względu na basen, kręgielnie. Z ostatniego, piętnastego piętra, można było podziwiać panoramę naszego miasta.
  Dziś jednak jego stan techniczny jest w opłakanym stanie. Od dwóch lat jego właścicielem jest JSW (za 4,5 mln), która chciała tam ulokować biura, ale obiekt jest zbyt duży na potrzeby firmy. - W miejsce Diamentu ma powstać prestiżowy, nowy biurowiec Centrum Usług Wspólnych, który może stać się siedzibą firm z grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej - wyjaśniają nam w JSW. Póki co, o podzielenie się pomysłami na zagospodarowanie obiektu władze poprosiły studentów architektury Politechniki Śląskiej, dla których zorganizowano konkurs. Spośród sześciu konkursowych prac wybrano projekt: Piotra Gnacka, Mateusza Rymara i Damiana Langera.

  - Biurowiec stanąłby bliżej al. Jana Pawła II. Plan wyburzenia jest lepszy ze względów finansowych - mówi Mateusz Rymar, przewodniczący zwycięskiej grupy. Parter biurowca przeznaczony jest na restaurację i na przedszkole pracownicze. Na drugim piętrze zaplanowano siłownię, salę z bilardem oraz taras, na którym pracownicy będą mogli spędzić swój czas na przerwę.

  Jarosław Zagórowski, prezes JSW, zapewnia, że być może inwestor wykorzysta pomysły studentów. - Kiedy rozpoczną się prace nad przebudową hotelu? Tego nie wiemy. Najpierw musimy mieć projekt na wyburzenie i projekt nowego obiektu - komentuje Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka prasowa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W tym roku JSW ze względów finansowych (spadające ceny węgla) nie przewiduje inwestycji.
  Współpraca: J. Bombor  *Elka rusza w Parku Śląskim WYBIERZ PATRONÓW GONDOLI
  *PROGNOZA POGODY NA KONIEC LIPCA: Nadciąga fala upałów!
  *Wampiry z Gliwic: Coraz więcej szkieletów bez głów ZOBACZ ZDJĘCIA i USTALENIA
  *Proces Katarzyny W.: Tajemniczy świadek ujawnia sensacyjne fakty
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama