Ważne
  Dżem, Strachy na Lachy i Iskry w Węgierskiej Górce

  Dżem, Strachy na Lachy i Iskry w Węgierskiej Górce

  ŁUG

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gwiazdą sobotniego wieczoru na dniach Węgierskiej Górki będzie grupa Dżem. Początek koncertu o godz. 20.00.
  1/2
  przejdź do galerii

  Gwiazdą sobotniego wieczoru na dniach Węgierskiej Górki będzie grupa Dżem. Początek koncertu o godz. 20.00. ©Materiały prasowe

  Jubileuszowe, 20. Dni Węgierskiej Górki rozpoczną się już w najbliższy piątek (2.08) w miejscowym amfiteatrze, który znajduje się koło hali sportowej na osiedlu XX-lecia II RP i potrwają do niedzieli (4.08).
  – Warto do nas przyjechać, bo jest to jedna z najlepszych imprez na Żywiecczyźnie, na której panuje niepowtarzalna atmosfera – przekonuje Piotr Tyrlik, wójt gminy Węgierska Górka.

  Piątkowa część imprezy ruszy już o godz. 14.00. Właśnie wtedy swoje podwoje otworzy Wioska Piracka. Przygotowano w niej gry i zabawy dla dzieci i młodzieży z harcerzami z hufca ZHP w Węgierskiej Górce. Natomiast od 16.00 zwiedzać będzie można interesującą wystawę zatytułowaną „Powrót do korzeni" autorstwa Tadeusza Gołucha.

  O 18.00 w miejscowym kościele Przemieniania Pańskiego rozpocznie się już kolei msza w intencji wszystkich uczestników 20. Dni Węgierskiej Górki w Kościele. W czasie nabożeństwa odbędzie się koncert Stanisława Rypienia oraz chóru parafialnego „Quattro Voci".

  W sobotę (3.08) święto gminy wystartuje o godz. 15.00. Rozstrzygnięty zostanie wtedy m.in. konkurs na „Najpiękniejszy ogród w gminie Węgierska Górka". Później przewidziano również Międzynarodowy Konkurs Kulinarny, Jarmark Kulturalny, prezentacje zespołów z zaprzyjaźnionych miast partnerskich - Pakozd i Lengyeltóti z Węgier.

  Następnie będzie występ dzieci oraz młodzieży z Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka, a po nich zaprezentują się zespoły gitarowe, a także folklorystyczne.
  – Dużą atrakcją będzie także przelot nad naszą miejscowością biało - czerwonych Iskier z 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, który przewidujemy około godz. 16.00 – dodaje wójt Tyrlik.

  0 17.00 na scenie ma się pojawić kapela Baciarka, natomiast o 18.00 zespół Dżouk. Na 20.00 zaplanowano koncert gwiazdy wieczoru - zespołu Dżem.

  Około 21.30 ruszy jeszcze muzyczne „After Party Wienzo&Magia" - SCZ Familia, czyli dyskoteka w rytmach hip-hopu.

  W niedzielę (4.08) impreza rozpocznie się o 14.00 od koncertu Parafialnej Orkiestry Barka z Żabnicy. Na 14.30 zaplanowano już występy Kół Gospodyń Wiejskich. Z kolei o 15.00 zaprezentuje się zespół „Scream" z Węgierskiej Górki. O 16.00 na scenie pojawi się grupa Degrada, a godzinę później zespół Jazzuici. O 18.00 zagra grupa Cinemon.

  Na godz. 20.00 przewidziano koncert gwiazdy wieczoru - zespołu Strachy na Lachy. Po koncercie odbędzie się pokaz sztucznych ogni, a następnie ruszy dyskoteka, którą poprowadzi DJ Lemar.

  W piątek wstęp na imprezę jest wolny. Natomiast w sobotę i niedzielę dorośli za bilet muszą zapłacić 10 zł, osoby do 18 lat - 7 zł, a dzieci do 5 lat wchodzą bezpłatnie.  *Elka rusza w Parku Śląskim WYBIERZ PATRONÓW GONDOLI
  *PROGNOZA POGODY NA KONIEC LIPCA: Nadciąga fala upałów!
  *Wampiry z Gliwic: Coraz więcej szkieletów bez głów ZOBACZ ZDJĘCIA i USTALENIA
  *Proces Katarzyny W.: Tajemniczy świadek ujawnia sensacyjne fakty
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama