Awaria systemu eWUŚ: Jak dostać się do lekarza?

  Awaria systemu eWUŚ: Jak dostać się do lekarza?

  MCC

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W związku z awarią systemu informatycznego mogą wystąpić m.in. problemy z dostępem do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) oraz systemu elektronicznego potwierdzania prawa pacjentów do świadczeń (eWUŚ) - poinformował na swojej stronie Narodowy Fundusz Zdrowia. Problemy z potwierdzeniem prawa do ubezpieczenia pacjenci mają dziś od samego rana. Powodem jest awaria systemu eWUŚ.
  Aby zostać dziś przyjętym do lekarza w ramach ubezpieczenia można wypełnić specjalne oświadczenie. Ci, którzy chcą oszczędzić czas potrzebny do wypełnienia dokumentu, mogą zabrać ze sobą tradycyjne zaświadczenie potwierdzające prawo do świadczeń. Może to być każdy dokument potwierdzający opłacanie składek na ubezpieczenie zdrowotne, czyli:

  Dla osoby zatrudnionej na podstawie umowy o pracę:

  • druk zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego oraz aktualnie potwierdzony raport miesięczny ZUS RMUA wydawany przez pracodawcę (nie dotyczy osób na urlopie bezpłatnym powyżej 30 dni),
  • aktualne zaświadczenie z zakładu pracy,


  Dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą:
  • druk zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego oraz aktualny dowód wpłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne;


  Emerytowi lub renciście wystarczy legitymacja emeryta lub rencisty lub aktualny odcinek emerytury lub renty. Osoby bezrobotne powinny posiadać aktualne zaświadczenie z urzędu pracy o zgłoszeniu do ubezpieczenia zdrowotnego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama