Mieszkańcy Ciężkowic nie chcą wiaduktu

  Mieszkańcy Ciężkowic nie chcą wiaduktu

  GD

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bez rozstrzygnięcia zakończyło się wtorkowe spotkanie mieszkańców Ciężkowic z władzami miasta. Dyskutowano o wiadukcie kolejowym, który zgodnie z planami PKP ma zostać wybudowany właśnie w Ciężkowicach. Mieszkańcy jednak nie chcą się zgodzić na taką lokalizację, bo konieczne byłoby wyburzenie czterech domów.
  Zmiany w dotychczasowym układzie komunikacyjnym są jednak konieczne. Po modernizacji torowisk trasą przez Ciężkowice będą jeździły pociągi osiągające prędkość dochodzącą do 160 km/h, a zgodnie z przepisami na trasie szybkiej kolei nie może być przejazdów ze szlabanami. Rozwiązaniem są przejazdy bezkolizyjne, czyli w tym przypadku tunele i wiadukty. Mieszkańcy rozumieją, że inwestycja jest konieczna, ale chcą zmiany planowanej lokalizacji wiaduktu. Władze miasta przekonują jednak, że lokalizacja została dobrze przemyślana i zmian w projekcie raczej nie będzie. Ostatnia szansa to dyskusja nad planem zagospodarowania przestrzennego dla Ciężkowic. Spotkanie odbędzie się początku kwietnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama