Konopie indyjskie pod Koziegłowami. Nielegalna plantacja...

  Konopie indyjskie pod Koziegłowami. Nielegalna plantacja wartości pół miliona złotych

  js

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Uprawa konopi

  Uprawa konopi ©KPP Myszków

  Policjanci z Myszkowa oraz z Komisariatu Policji w Koziegłowach zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Było tam 945 krzewów tej rośliny. Wartość czarnorynkowa narkotyków z przejętej uprawy to ponad pół miliona złotych. Aresztowano trzech mężczyzn w wieku od 19 do 37 lat, którzy zajmowali się uprawą konopi.
  Uprawa konopi

  Uprawa konopi ©KPP Myszków

  Wczoraj w nocy policjanci z Koziegłów odkryli w jednym z prywatnych domów na terenie gminy nielegalną plantację konopi indyjskich. Posesja jest w ustronnym, oddalonym od innych zabudowań miejscu w pobliżu lasu. W trakcie przeszukania na poddaszu jednego z budynków posesji, policjanci znaleźli 945 krzewów konopi indyjskich, a także urządzenia które stanowiły linię produkcyjną do uprawy narkotycznych roślin.


  Uprawa odbywała się w specjalnie do tego przystosowanych pomieszczeniach, wyposażonych w sztuczne naświetlenie, wentylację oraz nawadnianie. Prąd, potrzebny do zasilenia plantacji, pobierany był z sieci nielegalnie.

  Na miejscu policjanci zatrzymali dwóch 19-latków z Dąbrowy Górniczej oraz 37-latka z Siemianowic Śląskich. Okazało się, że najstarszy z nich był poszukiwany kilkoma listami gończymi, natomiast jeden z 19-letnich mężczyzn nakazem doprowadzenia. Dzisiaj wszyscy zatrzymani staną przed prokuratorem. Za uprawę konopi w znacznych ilościach grozi nawet do 8 lat więzienia.   *Elkarusza w Parku Śląskim WYBIERZ PATRONÓW GONDOLI
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Proces Katarzyny W.: Tajemniczy świadek ujawnia sensacyjne fakty
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama