Kompania Piwowarska wycofuje Lecha Free - "ma nieprzyjemny...

  Kompania Piwowarska wycofuje Lecha Free - "ma nieprzyjemny zapach, ale nie zagraża zdrowiu"

  KL

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kompania Piwowarska wycofuje Lecha Free

  Kompania Piwowarska wycofuje Lecha Free ©archiwum

  20 tysięcy butelek bezalkoholowego piwa Lech Free, czyli 700 hektolitrów napoju zostanie wycofanych ze sklepów w całej Polsce. Większość trafiła na półki w Wielkopolsce, Małopolsce i Śląsku.
  Kompania Piwowarska wycofuje Lecha Free

  Kompania Piwowarska wycofuje Lecha Free ©archiwum

  Chodzi o butelki z numerem partii 2116 oraz 2118. Termin spożycia tego napoju mija 14 lub 15 stycznia przyszłego roku. W poznańskim browarze trwa kontrola, mająca wyjaśnić co się stało.

  Jak mówi Paweł Kwiatkowski, rzecznik Kompanii Piwowarskiej w Poznaniu, w piwie jest podwyższony poziom dwóch chemicznych substancji. – Są one niegroźne dla zdrowia i życia, jednak powodują nieprzyjemny zapach piwo – mówi P. Kwiatkowski.

  Jak wyjaśnia, dwuacetyl i siarczek dwumetylu znajduje w wielu produktach codziennego użytku. – Więcej tego typu substancji na przykład masło. Dlatego też zepsute piwo ma „maślany” zapach – tłumaczy P. Kwiatkowski.

  Wadliwa partia piwa już w połowie zniknęła ze sklepów. – Do końca weekendu wszystkie śmierdzące piwa zostaną zniszczone – dodaje P. Kwiatkowski. W firmie ruszyła także kontrola, która wyjaśni jak doszło do pomyłki.

  Jak zapewnia, osoby, które kupiły popsute piwo, powinny zadzwonić pod numer 801 133 133. – Tam nasi pracownicy zasugerują sposób reklamacji – mówi.

  Jak rozpoznać takie piwo? Pierwszy cztery cyfry kodu to 2116 lub 2118, a data przydatności do spożycia to 14 i 15 stycznia.

  Poznański Sanepid nie zamierza przeprowadzić kontroli na terenie fabryki. Będzie tylko monitorował wycofywanie tej partii piwa z rynku.


  WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
  NAPISZ DO NAS NA ADRES WYDAWCA@GLOS.COM!


  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo