Tłumy w Palmiarni w Gliwicach, wszyscy chcą oglądać nowe...

  Tłumy w Palmiarni w Gliwicach, wszyscy chcą oglądać nowe akwaria [ZDJĘCIA]

  JUT

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nowe akwaria w Palmiarni w Gliwicach cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
  1/15
  przejdź do galerii

  Nowe akwaria w Palmiarni w Gliwicach cieszą się ogromnym zainteresowaniem. ©Marzena Bugała-Azarko

  W gliwickiej Palmiarni dawno już nie pamiętano czasów, żeby na raz zwiedzało ją tak dużo osób. Od wtorku jednak miejsce to przeżywa prawdziwe oblężenie, a apogeum było właśnie w weekend. Wszystko za sprawą nowego pawilonu, w którym możemy podziwiać potężne akwaria. To właśnie dla nich przyjeżdżają mieszkańcy całego regionu.
  KONIECZNIE POZNAJ:
  NAZWY RYB Z AKWARIUM W GLIWICACH


  ZOBACZ TAKŻE:
  Gigantyczne akwarium w Gliwicach otwarte! Można już zwiedzać [ZDJĘCIA]


  - Najstarszy syn widział już Palmiarnię, ale wtedy nie było jeszcze ryb - przyznaje Ilona Ostrowska-Madeja, która razem z 4-letnim Tymonem i 8-letnim Kacprem przyjechała z Zabrza. - Akurat dzieci wróciły z wakacji i kolonii, to postanowiliśmy zobaczyć nową atrakcję. Bardzo nam się podoba więc na pewno wrócimy tu jeszcze z mężem - przyznaje.

  W nowym pawilonie akwarystycznym w dwóch pomieszczeniach znalazły się cztery akwaria, w tym to najważniejsze i najchętniej oglądane, w którym odtworzono środowisko Amazonki.

  Akwarium mieści w sobie 60 tys. litrów wody, a jej największą atrakcją jest arapaima - największa słodkowodna ryba świata. Oprócz tego są tu m.in. roślinożerne piranie pacu i płaszczki słodkowodne, które pływają w przystosowanych dla nich warunkach.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Gorąco Wam? Idźcie do Palmiarni w Gliwicach, tam jest chłodniej i są palmy! [ZDJĘCIA]


  - Najbardziej podobają mi się płaszczki - zdradza 3-letni Dominik, który do Palmiarni przyjechał z mamą Jolantą z Rudy Śląskiej. Jego mama dodaje, że nie pierwszy raz odwiedzają to miejsce.

  - Wielokrotnie przyjeżdżamy do Palmiarni i gdy usłyszeliśmy o akwariach musieliśmy przyjechać. Tym bardziej, że syn bardzo lubi oglądać ryby - przyznaje.

  Nie tylko Dominikowi, ale również innym dzieciom bardzo podoba się również mniejsze akwarium, w którym znalazły się ryby z rzek południowo-wschodniej Azji. Wszystko dlatego, że okazy są tu najbardziej kolorowe.

  Kolejne akwarium wypełnione jest rzadkimi rybami z afrykańskiego jeziora Tanganika, w którym można obserwować nietypowe zachowania istot np. muszlowce zasiedlają opuszczone muszle śliniaków. Ostatni jest przeznaczony przede wszystkim do celów edukacyjnych. Znajdują się tu ryby z polskich rzek, możemy tu zobaczyć m.in. pstrągi, karasie czy miętusy.

  Przypomnijmy, że w każdym akwarium ryby znajdują się w swoim naturalnym otoczeniu. Jest to drugi, po Gdyni, największy pawilon akwarystyczny w Polsce.

  - Przyjechaliśmy specjalnie z Chorzowa, żeby zobaczyć wielkie akwaria - podkreśla Anna Konieczko z Chorzowa. I jak większość odwiedzających przyznaje, że ryby bardzo jej się podobają.

  Palmiarnia jest zarządzana przez Miejski Zarząd Usług Komunalnych. - Kierownicy przyznają, że liczba odwiedzających wzrosła o ponad 100 proc. - podkreśla Iwona Kokowicz, rzeczniczka MZUK w Gliwicach. - Wszyscy cieszymy się, że nowa atrakcja tak bardzo przypadła do gustu i ludzie tak tłumnie przychodzą nad odwiedzać - dodaje.  *Elka rusza w Parku Śląskim WYBIERZ PATRONÓW GONDOLI
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Proces Katarzyny W.: Tajemniczy świadek ujawnia sensacyjne fakty
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama