Znany chirurg trafił za kraty

  Znany chirurg trafił za kraty

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Były dyrektor pogotowia ratunkowego w Częstochowie Mirosław R. został aresztowany przez sąd na trzy miesiące.
  - Mirosław R. został zatrzymany przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego - mówi prokurator Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. - Prokuratura postawiła mu dwanaście zarzutów. Wszystkie dotyczą przyjmowania korzyści majątkowej w zamian za poświadczenie nieprawdy w dokumentacji lekarskiej.

  Mirosław R. był dyrektorem częstochowskiego pogotowia i ordynatorem chirurgii urazowej w Blachowni. Jako chirurg miał brać od 2 do 8 tysięcy zł łapówki za wydawanie zaświadczeń o niezdolności do służby wojskowej.

  O korupcji poinformowali organa ścigania sami wręczający łapówki. Wg prawa za dobrowolne zgłoszenie się na policję lub do prokuratury nie podlegają karze.

  Mirosław R. był już zatrzymany przez CBŚ w grudniu ub.r. pod zarzutem wzięcia łapówki za fikcyjną dokumentację medyczną dla producenta i handlarza narkotyków. Doktor R. wg śledczych przyjął mężczyznę na swój oddział w Blachowni i stworzył fikcyjną historię choroby. Wziął za to 60 tys. złotych. Przestępca uniknął tymczasowego aresztowania. Sprawa chirurga wyszła na jaw jako jeden z wątków zakrojonego na szeroką skalę śledztwa, które prowadziła częstochowska Prokuratura Okręgowa w sprawie hurtowego handlu narkotykami, bronią i materiałami wybuchowymi, a także dokonywania i zlecania zabójstw. Mirosław R. został wtedy zwolniony z aresztu za poręczeniem majątkowym w wysokości 100 tys. zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama