Surma z Ruchu Chorzów: Należy wyciągnąć wnioski [WYWIAD]

Łukasz Surma
Łukasz Surma Mikołaj Suchan
Rozmowa z Łukaszem Surmą, pomocnikiem Ruchu Chorzów

Do 81 minuty prowadziliście z Cracovią 1:0, ale jednak przegraliście 1:2. Uwzględniając poprzedni sezon Ruch nie wygrał już od dziesięciu ligowych spotkań!
Mieliśmy plan na to spotkanie, żeby wciągnąć Cracovię na swoją połowę i grać z kontry. Wszystko wyglądało bardzo dobrze. Prowadząc 1:0 mieliśmy szansę na drugą bramkę, właśnie po kontrze po rzucie rożnym Cracovii. Gdyby padł wtedy gol byłoby po meczu.

Kapitan drużyny Marcin Malinowski wskazuje na kluczowy moment spotkania tuż przed stratą pierwszej bramki. Mówi, że Mateusz Żytko ewidentnie faulował Macieja Jankowskiego i za to powinien wylecieć z boiska.
Zgadzam się z tym. Wynik się odwrócił po kuriozalnej sytuacji, kiedy zawodnik naszego zespołu był ewidentnie faulowany. Maciej Jankowski był pociągany za koszulkę. Troszeczkę się wtedy zagapiliśmy, z tego poszła długa piłka i zrobiło się 1:1.

No i bardzo szybko straciliście drugiego gola.
Przy remisie ewidentnie rozwaliliśmy się na tym boisku i Cracovia szybko strzeliła drugą bramkę. Trzeba wyciągnąć z tego wnioski.

Trener Jacek Zieliński przyznał, że Ruch został ukarany za minimalizm. Jak można ocenić mecz z Cracovią?
Ten mecz miał różne oblicza. Mogliśmy wygrać w Krakowie, jednak wróciliśmy bez punktów. Szkoda. Musimy ich szukać w następnym spotkaniu, choć wiemy, że z Legią nie będzie to łatwe.
Oprac.: Tomasz Kuczyński