Egzamin zawodowy 2014 w woj. śląskim [POZNAJ TERMINY]

  Egzamin zawodowy 2014 w woj. śląskim [POZNAJ TERMINY]

  Paweł Pawlik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Egzamin zawodowy

  Egzamin zawodowy ©Arek Gola

  Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie ogłosiła terminy egzaminów zawodowych. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, termin egzaminu ogłosiła OKE w Jaworznie z odpowiednim wyprzedzeniem.
  Egzamin zawodowy

  Egzamin zawodowy ©Arek Gola

  Egzamin zawodowy podzielone są na część pisemną i praktyczną. Część pisemna jest przeprowadzana w formie testu pisemnego, część praktyczna w formie testu praktycznego.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  SERWIS DZIENNIKA ZACHODNIEGO - EDUKACJA


  Część pisemna Egzaminu zawodowego 2014 (przy komputerze) odbędzie się 10 stycznia 2014 roku w dwóch sesjach: godz.10.00 i godz.12.00
  Część pisemna Egzaminu zawodowego 2014 (arkusze papierowe) odbędzie się 10 stycznia 2014 roku o godz.12.00
  Część praktyczna Egzaminu zawodowego 2014 odbędzie się od 3 stycznia do 28 lutego 2014 r. Natomiast dla uczniów szkół policealnych, w których zajęcia programowo kończą się 10 stycznia 2014 roku, egzaminy odbędą się od 3 do 9 stycznia 2014 r.

  Zgodnie z rozporządzeniem zmianie uległy terminy egzaminów zawodowych.

  - Egzamin zawodowy 2014 będzie się odbywał w trakcie roku szkolnego. Szukamy najlepszych rozwiązań, by egzamin nie kolidował z zajęciami w szkołach - powiedział nam Roman Dziedzic, dyrektor OKE w Jaworznie. Termin egzaminu zawodowego 2014 ogłaszany jest na stronie internetowej komisji okręgowej, nie później niż na 5 miesięcy przed terminem egzaminu zawodowego.

  - Po spełnieniu określonych warunków, egzaminy mogą odbywać się w szkołach, centrach kształcenia ustawicznego czy pracodawcy, u którego kandydat odbywał praktyczną naukę zawodu - opisuje Dziedzic.

  Do egzaminu zawodowego 2014 podchodzą uczniowie oraz absolwenci zasadniczych szkół zawodowych, techników i szkół policealnych oraz osoby, które ukończyły kwalifikacyjny kurs zawodowy. Aby uzyskać tytuł i dyplom, trzeba uzyskać odpowiednią ilość punktów: z części pisemnej co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania, oraz z części praktycznej – co najmniej 75% punktów. Jeśli wynik będzie negatywny, zdający ma prawo "podejść" ponownie do egzaminu. Niestety, nie w czasie sesji poprawkowej. W takie sytuacji kandydat, będzie mógł przystąpić do egzaminu zgodnie z terminem przewidzianym przez Ministerstwo czyli po upływie kilku miesięcy.  *Elkarusza w Parku Śląskim WYBIERZ PATRONÓW GONDOLI
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Proces Katarzyny W.: Tajemniczy świadek ujawnia sensacyjne fakty
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama