Bieg dla Słonia: Dla Artura Hajzera pobiegną w Parku Śląskim

  Bieg dla Słonia: Dla Artura Hajzera pobiegną w Parku Śląskim

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Słoń", czyli Artur Hajzer będzie miał bieg swojego imienia
  1/2
  przejdź do galerii

  "Słoń", czyli Artur Hajzer będzie miał bieg swojego imienia ©Marzena Bugała-Azarko

  Dziś w Parku Śląskim odbędzie się nocny Bieg dla Słonia, czyli ku czci tragicznie zmarłego Artura Hajzera, świetnego alpinisty i twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy. Udział w nim zadeklarowało kilkaset chętnych osób: przyjaciół, znajomych, ale też osób, które nigdy nie miały okazji poznać Hajzera, lecz kibicowały jego górskiej działalności.
  Bieg dla Słonia:
  Pochodzący z Mikołowa Hajzer, zginął 7 lipca tego roku na zboczach ośmiotysięcznika Gasherbrum I w masywie Karakorum (Pakistan). Niemal natychmiast pojawiła się propozycja, by w jakiś sposób uczcić jego pamięć. Marcin Rudzki, dziennikarz Radia Katowice, wpadł na pomysł nocnego biegu w czołówkach i - jak mówi - po kilkudziesięciu godzinach sprawa była organizacyjnie gotowa.

  Bieg rozpocznie się o godzinie 22 spod pomnika górników w Parku Śląskim (tam też będzie jego meta). Udział w imprezie może wziąć każdy, niezależnie od wieku. Za start nie płaci się ani złotówki. Trzeba jedynie się zarejestrować. Przyjmowanie zgłoszeń zacznie się od godziny 20 obok pomnika górników. Uczestnicy biegu pokonają dystans 7 kilometrów. Trasa prowadzić będzie w pobliżu kąpieliska Fala i ogrodu zoologicznego, stamtąd biegacze ruszą w stronę Planetarium, by dalej alejami Leśną i Klonową wrócić w rejon Stadionu Śląskiego. W tej imprezie miejsce jest nieistotne - liczy się wyłącznie sam udział.

  Bieg poparły m.in. Polski Związek Alpinizmu, Fundacja Wspierania Alpinizmu im. Jerzego Kukuczki, Centrum Górskie Korona Ziemi czy Fundacja Wielki Człowiek. Wiadomo już, że na starcie pojawią się Adam Bielecki i Artur Małek, którzy wspólnie z Tomaszem Kowalskim i Maciejem Berbeką w marcu tego roku po raz pierwszy weszli zimą na Broad Peak.

  Chorzowski bieg będzie pierwszym, ale na pewno nie ostatnim przedsięwzięciem ku czci "Słonia", jak w środowisku himalaistów nazywany był Hajzer.

  - Już po kilku dniach pojawiły się pytania, czy w innych miastach też ktoś organizuje taką akcję. Dzisiaj wiemy już, że biegi odbędą się między innymi w Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Takie imprezy odbędą się także we Francji, Niemczech, a nawet w Chorwacji - mówi Marcin Rudzki.  *Długoterminowa prognoza pogody na sierpień 2013 ZOBACZ MAPY I WIDEO
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Śląska Wenus jak Wenus z Milo! Archeologiczna sensacja spod Raciborza [ZDJĘCIA]
  *Radni z woj. śląskiego to milionerzy! [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama