Nadmierne pocenie w upały? STOSUJ ŚRODKI NA NADMIERNE...

  Nadmierne pocenie w upały? STOSUJ ŚRODKI NA NADMIERNE POCENIE

  Zdjęcie autora materiału

  Maria Zawała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nadmierne pocenie można ograniczyć

  Nadmierne pocenie można ograniczyć ©ARC

  Jak poradzić sobie z poceniem w czasie upałów? Dobre efekty daje też stosowanie tabletek doustnych dostępnych bez recepty w aptekach. - Trzeba skonsultować ich zażywanie z lekarzem - przekonuje dr Violetta Jurczyk-Stanisławska.
  Nadmierne pocenie można ograniczyć

  Nadmierne pocenie można ograniczyć ©ARC

  Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego się pocimy i co pomoże na pocenie się latem? Pot to płyn wydzielany przez gruczoły potowe. Znajdują się one prawie w całej skórze człowieka. Pot składa się głównie z wody. Człowiek wydziela od kilku ml do kilku litrów potu dziennie. Gdyby się nie pocił, organizm uległby przegrzaniu. Pocimy się głównie podczas upałów, oraz podczas wysiłku a także podczas stresu. Czy wiecie, że pod wpływem silnych emocji nawet bardziej niż w czasie upału.
  I bardziej wtedy... śmierdzi, bo, jak twierdzą lekarze, wydzielają się wtedy także hormony stresu (adrenalina i kortyzol). Pocenie się może być też objawem wielu chorób, ale dziś skupimy się tylko na tym, jak radzić sobie z poceniem, które jest wynikiem upałów.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  SERWIS ZDROWOTNY DZIENNIKA ZACHODNIEGO


  Co może pomóc na pocenie sie?
  Wystarczą dezodoranty i antyperspiranty.

  Dezodoranty zwalczają jedynie bakterie (powód niemiłego zapachu) i działają przez kilka godzin.

  Antyperspiranty, działające dłużej, zawierają składniki (głównie glin) hamujące wydzielanie potu. Powinno się je stosować wyłącznie pod pachami! Skuteczność antyperspirantów dochodzi nawet do 90 proc, ale czasem, w przypadku długotrwałego stosowania, mogą powodować podrażnienia skóry.

  - Latem podczas wysokich upałów lepsze efekty daje stosowanie dezodorantów i antyperspirantów w sztyfcie niż tych w aerozolu czy roll-on, gdyż te ostatnie częściej zatykają pory - twierdzi dr Violetta Jurczyk-Stanisławska, internistka.

  Gdy pocenie się jest znaczne, można sięgnąć po preparaty dostępne w aptekach, które mają działanie silniejsze.

  Najskuteczniejsze to m.in. Odaban, Etiaxil, Perspirex, Antidral, Driclor, Anhydrol forte, Drysol, Perspiguard. Stosuje się na noc, początkowo codziennie, następnie aplikacje zmniejsza się do 1 na 2-3 tygodnie.

  - Należy pamiętać, aby używać ich zgodnie z zaleceniami na ulotce. Zawsze na umytą i dobrze osuszoną skórę. Nie wolno stosować ich chwilę po depilacji, gdyż wtedy skóra jest podrażniona - wyjaśnia dr Jurczyk-Stanisławska.

  Dobre efekty daje też stosowanie tabletek doustnych dostępnych bez recepty w aptekach. - Lepiej skonsultować ich zażywanie z lekarzem rodzinnym lub dermatologiem, do którego nie trzeba skierowania - przekonuje dr Violetta Jurczyk-Stanisławska.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Electro Antiperspirant

   kimra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   electroantiperspirant.pl

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Electro Antiperspirant

   kimra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   A gdzie choćby wzmianka o jonoforezie? To jest jawna reklama na srodki jakiejś firmy farmauceutycznej. Ja używam Electro Antiperspirantu i mowie wam działa cuda.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama