Ważne
  Stawki za wodę w Czeladzi kosmiczne. Bo radni poszli na...

  Stawki za wodę w Czeladzi kosmiczne. Bo radni poszli na urlop WIDEO

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Czeladzi stawki za wodę są bardzo wysokie

  W Czeladzi stawki za wodę są bardzo wysokie ©X-news

  W Czeladzi po raz kolejny podjęto próbę obniżenia stawki za wodę. Potrzebna była do tego uchwała rady miasta, tej jednak podjąć nie można, bo od czerwca na sesjach nie stawia się wystarczająca ilość radnych. Ci problemy z frekwencją na posiedzeniach tłumaczą opóźnieniami w wypłacie wynagrodzeń i urlopami. ZOBACZ WIDEO
  W Czeladzi stawki za wodę są bardzo wysokie

  W Czeladzi stawki za wodę są bardzo wysokie ©X-news

  Po przyjęciu 3 czerwca zaproponowanej przez burmistrz Czeladzi Teresę Kosmalę uchwały w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków – wysokość taryf pozostała bez zmian.

  ZOBACZ KONIECZNIE PORÓWNANIE:
  STAWKI ZA WODĘ W MIASTACH WOJ. ŚLĄSKIEGO
  14 czerwca br. burmistrz Teresa Kosmala złożyła do Biura Rady Miejskiej projekt uchwały o dopłatach do wody, po przyjęciu której cena dostarczenia wody oraz odprowadzenia ścieków dla mieszkańców pozostałaby na dotychczasowym poziomie, czyli 4,10 zł za 1 m3 wody oraz 8,36 zł za1m3 ścieków (razem 12,46 zł). Jednak na sesji 24 czerwca br. skreślono ten punkt z porządku obrad głosami 11 radnych z klubu Platformy Obywatelskiej.

  Mimo utrzymania taryf na dotychczasowym poziomie, przy braku uchwały w sprawie dopłat do ceny wody i ścieków, mieszkańcy Czeladzi będą zmuszeni płacić 4,77 zł za 1 m3 wody oraz 8,49 zł za 1 m3 ścieków (razem 13,26 zł). Chcąc uniknąć wzrostu kosztów wody dla mieszkańców, burmistrz Teresa Kosmala zwróciła się do przewodniczącej Rady Miejskiej z wnioskiem o zwołanie pozaplanowej sesji Rady Miejskiej, na którą po raz trzeci wprowadziła projekt uchwały o dopłatach gminy do cen wody. I tym razem, jak 22 lipca - z powody braku quorum sesja się nie odbyła, tym razem pojawiło się 7 z 21 radnych: 3 na 7 z Czeladzkiej Lewicy, 2 na 13 z klubu PO oraz 1 radny niezależny.

  Uchwała o dopłatach gminy do cen wody znowu nie została podjęta. Nie została także podjęta uchwała w sprawie obniżenia opłaty za odbiór segregowanych odpadów komunalnych z 10 zł na 7 zł miesięcznie od osoby. Zatem jak na razie z powodu nie podjęcia uchwały nie będzie dopłat gminy do cen wody, czyli mieszkańcy zapłacą za wodę więcej niż dotychczas. Nie będzie także obniżki opłaty za odbiór segregowanych odpadów.

  Przyjęcie obu tych uchwał spowodowałoby, że 4 osobowa rodzina zużywająca miesięcznie średnio 10 m3 wody, w sumie ponosiłaby opłaty niższe o 20 zł miesięcznie, czyli aż o 240 zł rocznie!

  Podobno nieobecność większości radnych wynika z sezonu urlopowego. Warto jednak przypomnieć, że czeladzcy radni otrzymują miesięczną zryczałtowaną dietę w wysokości 1788,55 zł także w miesiącach wakacyjnych.  *Długoterminowa prognoza pogody na sierpień 2013 ZOBACZ MAPY I WIDEO
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Śląska Wenus jak Wenus z Milo! Archeologiczna sensacja spod Raciborza [ZDJĘCIA]
  *Radni z woj. śląskiego to milionerzy! [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama