Kruk Dąbrowa Górnicza: To sława puka do drzwi

  Kruk Dąbrowa Górnicza: To sława puka do drzwi

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od lewej Krzysztof Nowak i Piotr Brzychcy w trakcie koncertu w Dolinie Charlotty
  1/4
  przejdź do galerii

  Od lewej Krzysztof Nowak i Piotr Brzychcy w trakcie koncertu w Dolinie Charlotty ©Agnieszka Cieślik

  Znacie zespół Kruk z Dąbrowy Górniczej? Nie? Już wkrótce mogą być sławni jak Deep Purple i Carlos Santana. Ten drugi zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał. A już na pewno nie muzycy niszowego zespołu. Pisze Katarzyna Kapusta
  Dolina Charlotty w niewielkiej miejscowości Strzelinko koło Ustki. W kameralnym amfiteatrze bilety na Festiwal Legend Rocka rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Dziesięciotysięczna publiczność rozgrzana do czerwoności szaleje, gdy w kierunku sceny idzie legenda gitary Carlos Santana. Muzyk wyszedł zza kulis i wmieszał się w tłum. Ochroniarz pracujący dla niego od 10 lat nigdy nie widział, by muzyk się tak zachował. Ten światowej sławy gitarzysta postanowił wyróżnić poprzedzającą jego występ grupę Kruk z Dąbrowy Górniczej. Bo to właśnie specjalnie dla nich przeszedł przez cały amfiteatr na scenę.

  - Widziałem, że tłum dostrzegł Santanę i wtedy pomyślałem, że klapa. Już nikt na nas nie zwróci uwagi - mówi Piotr Brzychcy, gitarzysta zespołu Kruk.

  Stało się inaczej, to właśnie teraz na zespół z Dąbrowy Górniczej skierowane są oczy nie tylko muzyków z Polski, ale i zza oceanu. Dlaczego? To wszystko za sprawą nietypowego wydarzenia, które miało miejsce na scenie. - Gdy tam graliśmy, stało się coś niesamowitego. Coś, czego nie zapomnę do końca życia. Santana podszedł do mnie i powiedział: "Jesteś niesamowitym gitarzystą, musiałem zejść i cię zobaczyć" - wspomina z nieskrywaną emocją w głosie Brzychcy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama