Cietrzewisko 2013: Zespół Śląsk, drwale, myśliwi i leśnicy...

  Cietrzewisko 2013: Zespół Śląsk, drwale, myśliwi i leśnicy zapraszają do Koszęcina [ZDJĘCIA]

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Cietrzewisko 2013 w Koszęcinie
  1/56
  przejdź do galerii

  Cietrzewisko 2013 w Koszęcinie ©Fot. Aneta Kaczmarek

  Koszęcin: Cietrzewisko 2013 wystartowało. Przed gośćmi i uczestnikami emocjonujące zawody drwali, dobra muzyka i mnóstwo innych atrakcji. Pikniku Leśno - Łowieckiego Cietrzewisko odbywa się w Koszęcinie już po raz 4.
  Koszęcin: Cietrzewisko 2013 wystartowało Tegoroczną imprezę zainaugurowały otwarte przesłuchania III Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Koncert laureatów i wręczenie nagrody głównej odbędzie się już o godz. 16 na terenie GOSIR-u.

  Dobiegają końca widowiskowe zmagania drwali, które niezmiennie cieszą się ogromną popularnością wśród publiczności pikniku. Trzeba przyznać, że ryk pił robi wrażenie. Jeszcze większe - upadające na oczach publiczności drzewa.

  To jednak nie koniec zmagań drwali. Jutro druga część zawodów, które dają możliwość zdobycia punktów w Mistrzostwach Polski Drwali.

  Program artystyczny IV Pikniku Leśno - Łowieckiego rozpoczął się o godz. 16 koncertem laureatów Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej, tuż po nich wystąpi Zespół Francuskiej Muzyki Myśliwskiej ,"Trompes de Pologne" działający przy Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie.

  O godz. 19.30 wystąpi zespół "Śląsk" z koncertem "A to Polska właśnie". Tuż po nim "Ostre cięcie" Adama Pieśniewskiego, który zaprezentuje widowiskowe pokazy rzeźbienia w lodzie.

  Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach i nauczyć się tej niecodziennej sztuki. Na zakończenie pierwszego dnia Cietrzewiska wystąpi grupa "Daily" ze Słowacji, która zagra w rytmie country. O 22.30 rozpocznie się zabawa taneczna.

  Drugi dzień Cietrzewiska zainauguruje msza św. "Hubertowska" w kościele pw. św. Trójcy (godz. 12).
  Od godz. 12 do 17 na terenie GOSIR-u odbywać się będą finałowe rozgrywki drwali, które tego dnia zakończą się ogłoszeniem zwycięzców.

  Od godz. 19 rozpoczną się występy artystyczne: Satisfaction Rock - rockowe klimaty słowiańskie (ok. 19), Meberlu - wschodząca lokalna gwiazda rocka (ok. 20.30). Na zakończenie Adam Pieśniewski po raz drugi zaprezentuje swoją niezwykłą sztukę rzeźbienia w lodzie.

  Wśród wielu dodatkowych atrakcji dwudniowego pikniku są także: polska kuchnia myśliwska, warsztaty edukacyjne, wesołe miasteczko, śląski ogród zoologiczny, wystawy malarstwa i trofeów łowieckich, a także spotkanie ze znanym grzyboznawcą - Justynem Kołkiem, który chętnie dzieli się swoją wiedzą o różnych gatunkach leśnych przysmaków, opowiada jak bezpiecznie i prawidłowo zbierać grzyby. Zainteresowanych nie brakuje.

  Dzieci z rodzicami mogą z kolei wziąć udział w konkursach z zakresu łowiectwa i ochrony przyrody przygotowanych na stoiskach edukacyjnych Lasów Państwowych. Jeśli nie macie planów na weekend - zajrzyjcie do Koszęcina. Pogoda nie dopisała, ale atmosfera rekompensuje deszcz.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama