Ruch - Legia 2:1 [RELACJA] Sensacja w Chorzowie! Niebiescy pokonali mistrza Polski [ZDJĘCIA]

Ruch - Legia 2:1
Ruch - Legia 2:1 Arkadiusz Gola
Piłkarze Ruchu sprawili ogromną niespodziankę pokonując w Chorzowie mistrza Polski. Niebiescy w najmniej spodziewanym momencie przerwali passę 10 ligowych meczów bez wygranej zwyciężając prowadzącą w tabeli i niepokonaną w ekstraklasie od 23 lutego Legię. Dzięki ich wygranej nowym liderem został Górnik Zabrze.

Warszawianie przyjechali do Chorzowa opromienieni awansem do ostatniej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Trener Jan Urban w meczu z uchodzącym za outsidera ekstraklasy Ruchem dał odpocząć większości swoich gwiazd desygnując do gry tylko trzech piłkarzy, którzy wystąpili w podstawowym składzie w pucharowym spotkaniu z Molde – Kuciaka, Juniora i Jodłowca, a Radovicia Vrdoljaka w ogóle nie zabrał do Chorzowa.

Goście od początku meczu mieli przewagę, ale nie zdominowali chorzowian, którzy mądrze się bronili i czyhali na okazję do kontry. Niebiescy prowadzenie zdobyli w 25 minucie. Po znakomitym podaniu Łukasza Surmy piłkę z bliska do siatki skierował Grzegorz Kuświk lekko zmieniając lot piłki. Na 2:0 chwilę później podwyższył Surma kapitalny uderzeniem z 17 m w samo okienko bramki Kuciaka. Kuświk tym razem wystąpił w roli asystenta wykładając piłkę tuż przed polem karnym byłemu kapitanowi Legii.

Po zmianie stron legioniści ruszyli do odrabiania strat i już w 3 minucie drugiej połowy goście strzelili kontaktową bramkę. Jej autorem był Marek Saganowski, który wykorzystał podanie Daniela Łukasika. Chwilę później warszawianie mogli wyrównać, ale bramkarz Krzysztof Kamiński wygrał pojedynek sam na sam z Koseckim.

W końcówce chorzowianie przeżywali ciężkie chwile, bo Legia raz po raz zamykała gospodarzy na ich połowie. Saganowski trafił w słupek, a kilka groźnych strzałów rywali we wspaniałym stylu obronił Kamiński i pierwsza w tym sezonie wygrana Ruchu stała się faktem. Niebiescy zwycięstwo nad Legią okupili kontuzjami swoich obrońców. Jeszcze przed przerwą boisko musiał opuścić Daniel Dziwniel, a na początku drugiej połowy Artur Gieraga.

Ruch Chorzów – Legia Warszawa 2:1 (2:0)

Bramki 1:0 Grzegorz Kuświk (25), 2:0 Łukasz Surma (29), 2:1 Marek Saganowski (48)