JSW: wypłacili premię,

  JSW: wypłacili premię, zysk niższy

  Jacek Bombor

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Minimalny zysk wypracowała Jastrzębska Spółka Węglowa w drugim kwartale tego roku. To dokładnie 27,5 mln zł, przy przychodach ze sprzedaży wynoszących 1 mld 932,9 mln zł!
  - Wynik został osiągnięty w warunkach niskiego poziomu cen węgla i koksu i pomimo niesprzyjającej sytuacji gospodarczej. Dodatkowo w drugim kwartale podpisano porozumienie ze stroną społeczną o wypłacie nagrody pieniężnej pracownikom JSW SA w kwocie 90,5 mln zł z tytułu wypracowanego zysku za 2012 rok. To wpłynęło na pogorszenie wyniku - czytamy w oficjalnym komunikacie firmy. - Pracujemy nad zwiększeniem efektywności.
  Mamy ambitny cel, aby przy niższych kosztach działania i mimo prawdopodobnego utrzymania się w drugim półroczu niskich cen węgla i koksu, nie zamknąć stratą całego 2013 roku - mówi Jarosław Zagórowski, prezes JSW S.A. Mimo zapowiedzi o wzrości efektywności, w drugim kwartale spadła produkcja węgla - wyniosła 3 mln 317,4 tys. ton. To o 5,9 proc. mniej niż w poprzednim kwartale.  *Elka rusza w Parku Śląskim WYBIERZ PATRONÓW GONDOLI
  *Wampiry z Gliwic: Coraz więcej szkieletów bez głów ZOBACZ ZDJĘCIA i USTALENIA
  *Proces Katarzyny W.: Tajemniczy świadek ujawnia sensacyjne fakty
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama