Częstochowa: Karta Seniora i Karta Rodziny Wielodzietnej po...

  Częstochowa: Karta Seniora i Karta Rodziny Wielodzietnej po wakacjach

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Częstochowa: Karta Seniora i Karta Rodziny Wielodzietnej po wakacjach

  ©arc

  Po wakacjach, we wrześniu, w Częstochowie będzie można korzystać z Karty Seniora i Karty Rodziny Wielodzietnej.
  Częstochowa: Karta Seniora i Karta Rodziny Wielodzietnej po wakacjach

  ©arc

  - W Urzędzie Miasta przy ulicy Śląskiej, w pokoju nr 411, można już pobrać druki, które trzeba wypełnić, aby dostać karty - mówi Ewa Cierpiał, z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

  Karta będzie bezpłatna i bezterminowa. Będzie upoważniała do zniżek w różnych instytucjach. Wydział Promocji Zatrudnienia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta rozesłał blisko 500 zapytań do różnych instytucji o możliwość udzielania zniżek osobom z taką kartą.
  Pytania wysłano do właścicieli aquaparków na terenie województwa śląskiego, fryzjerów, kosmetyczek, gastronomii, teatru, muzeów, filharmonii, drogerii, sklepów odzieżowych, taxi, ośrodków organizujących turnusy rehabilitacyjne.
  Wiadomo już, że kilkadziesiąt instytucji, lokali odpowiedziało pozytywnie. Trzeba jeszcze uzgodnić szczegóły wysokości ulg.
  Program "Częstochowski Senior", w ramach którego będzie rozdawana Karta Seniora, jest adresowany do osób, które ukończyły 60. rok życia.

  To kolejna propozycja dla starszych częstochowian. Od czterech lat w Częstochowie realizowany jest program "Kawa dla Seniora". Mieszkańcy po 60. roku życia mogą pić kawę lub herbatę za symboliczną złotówkę w kilku restauracjach.
  Śladem Częstochowy poszły Świętochłowice, Sosnowiec i Czeladź, które też fundują kawę czy herbatę za złotówkę.
  Ponadto w Częstochowie dla seniorów są darmowe szczepienia przeciwko grypie. Do szczepienia kwalifikują się osoby powyżej 65. roku życia.

  W tym roku otwarto nowy Dom Dziennego Pobytu dla osób starszych. Podopieczni przenieśli się z placówki przy ul. Focha do wyremontowanego i zaadaptowanego budynku przy ul. Staszica. Zygmunt Paprocki, który od kilku lat przychodzi do tej placówki, nie wyobraża sobie, aby mogło takiego miejsca nie być.

  - W swoim domu jestem sam, a tu mam przyjaciół - podkreśla Zygmunt Paprocki. - Mamy tu różne zajęcia.
  Karty dla rodzin wielodzietnych będą dla rodzin z trojgiem i większą liczbą dzieci. Wiadomo już, że posiadacze kart będą mieć zniżki na korzystanie z kilku obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie - pływalni letniej przy ul. Dekabrystów, Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego, pływalni przy ul. Niepodległości, sztucznego lodowiska, sali sportowej Częstochowianki i miejskiej ślizgawki.  *Elka rusza w Parku Śląskim WYBIERZ PATRONÓW GONDOLI
  *Wampiry z Gliwic: Coraz więcej szkieletów bez głów ZOBACZ ZDJĘCIA i USTALENIA
  *Proces Katarzyny W.: Tajemniczy świadek ujawnia sensacyjne fakty
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jezyk

   Zgłoś naruszenie treści

   Moze ktos wie gdzie odbywaja sie darmowe kursy j.niemieckiego?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   karta seniora

   Aktywny senior (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

   Chrzanisz farmazony. Ja jakoś kupiłem dziś karnet normlanie. Skoro czegoś jeszcze nie ma, to chyba trzeba to zorganizowac, to chyba logiczne.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   karta seniora

   aktywna seniorka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   No ale jak zwykle jeszcze kart nie ma a juz zablokowany jest wstep na pływalnie przy Niepodległosci na znizkowe karnety dla seniorów,jeden wielki bajzel,tak jak ze smieciami,urzednicy wprowadzaja...rozwiń całość

   No ale jak zwykle jeszcze kart nie ma a juz zablokowany jest wstep na pływalnie przy Niepodległosci na znizkowe karnety dla seniorów,jeden wielki bajzel,tak jak ze smieciami,urzednicy wprowadzaja w zycie cos czego jeszcze nie ma.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama