Rozpoczął się remont autostrady A4 między Chorzowem a...

  Rozpoczął się remont autostrady A4 między Chorzowem a Katowicami. Potrwa przez cały weekend

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Utrudnienia na autostradzie A-4
  1/8
  przejdź do galerii

  Utrudnienia na autostradzie A-4 ©Arkadiusz Gola

  Uwaga kierowcy! Od dziś do niedzieli nie będzie można przejechać autostradą A4 między węzłem "Batory" w Chorzowie a węzłem "Mikołowska" w Katowicach. Drogowcy rozpoczęli tam wymianę nawierzchni. Ruch odbywać się będzie po biegnących wzdłuż autostrady jezdniach zbiorczych.
  Jak informuje katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad będzie to pierwszy od 12 lat remont tego 4-kilometrowego odcinka autostrady.

  W pierwszym etapie prac, który trwać ma do niedzieli, roboty będą prowadzone na jezdni od Wrocławia w stronę Krakowa. Jak wyjaśniają drogowcy w tym czasie usunięte zostanie 5 centymetrów górnej warstwy jezdni na całej jej szerokości i na to miejsce zostanie położona zupełnie nowa warstwa ścieralna.


  Jadący od strony Wrocławia i Gliwic wjeżdżać mają na jezdnie zbiorcze przy węźle "Batory", wyjeżdżać na węźle "Mikołowska" w Katowicach.

  Drogowcy zakładają, że ten etap prac zakończy się do niedzieli i w poniedziałek rano kierowcy będą mogli wjechać już na wyremontowaną autostradę. Zastrzegają jednak, że w razie jakiś nieprzewidzianych sytuacji (np. kłopotów z pogodą) prace mogą zostać przełożone na kolejne dni.

  Po zakończeniu prac na jezdni w stronę Krakowa drogowcy przeniosą się na jezdnię w stronę Wrocławia. Roboty odbywać się będą w dwóch etapach, co oznacza, że przez prowadzone będą przez dwa weekendy (taki przynajmniej jest plan). Na ten czas ruch znowu odbywać się będą jezdniami zbiorczymi – wjeżdżać będzie się na nie na węźle "Mikołowska", a wyjeżdżać na węźle "Batory" w Chorzowie.

  Drogowcy tłumaczą, że celowo prowadzić będą remont autostrady w weekendy, gdyż wówczas jest mniejsze natężenie ruchu, a zatem mniejsza będzie uciążliwość dla kierowców. Apelują jednak do jadących tym odcinkiem A4 o większą ostrożność, zwracanie większej uwagi na oznakowanie i radzą, by uwzględnić dłuższy czas przejazdu.  *Długoterminowa prognoza pogody na sierpień 2013 ZOBACZ MAPY I WIDEO
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Jakie nazwy dla gondol kolejki Elka? ZAGŁOSUJ [PLEBISCYT ROZPOCZĘTY]
  *Śląska Wenus jak Wenus z Milo! Archeologiczna sensacja spod Raciborza [ZDJĘCIA]
  *Radni z woj. śląskiego to milionerzy! [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama