Mistrzostwa Drwali 2013 w Brennej: Piły poszły w ruch...

  Mistrzostwa Drwali 2013 w Brennej: Piły poszły w ruch [ZDJĘCIA]

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mistrzostwa Drwali w Brennej
  1/11
  przejdź do galerii

  Mistrzostwa Drwali w Brennej ©Jacek Drost

  Andrzej Cieśla i Łukasz Martynek z Brennej wygrali trzecie Mistrzostwa Drwali Beskidzkich, które odbyły się dzisiaj w amfiteatrze w Brennej. W zawodach wystartowało 20 chłopów na schwał, którzy piłami i siekierami potrafią posługiwać się jak mało kto. Oj, wióry leciały, jak ci panowie rywalizowali w poszczególnych konkurencjach.
  Pomysł zorganizowania zawodów wyszedł przed trzema laty od mieszkańców zajmujących się cięciem drzew, pracujących w lesie oraz od Nadleśnictwa Ustroń. Impreza przyjęła się. Z roku na rok mamy coraz więcej ekip. W tym roku startuje dziesięć dwuosobowych drużyn nie tylko z Brennej, ale także Wisły, Ustronia, a nawet Ujsół. Zawody budzą emocje wśród drwali, ale także kibicujących, wśród których są rodziny i przyjaciele drwali - stwierdziła Katarzyna Macura, dyrektor Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna.


  Krzysztof Gawlas, specjalista ds. sportu Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna podkreślił, że podczas mistrzostw - obserwując poszczególne konkurencje - można było się przekonać, iż praca drwali wcale do łatwych nie należy. - Podczas zawodów liczyła się nie tylko siła mięśni, ale także inteligencja – stwierdził Gawlas.

  Startujący musieli zmierzyć się z takimi konkurencjami jak m.in. okrzesywanie, cięcie kłody na dokładność, cięcie wałka siekierą, cięcie kłody na desce.

  Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęli Andrzej Cieśla i Łukasz Martynek z Brennej. Na drugiej pozycji uplasowali się Zbigniew Stelerb i Janusz Szarzec z Wisły, a trzecie miejsce zajęli Marek Waliczek i Rafał Łajczak z Ujsół.  *Długoterminowa prognoza pogody na sierpień 2013 ZOBACZ MAPY I WIDEO
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Śląska Wenus jak Wenus z Milo! Archeologiczna sensacja spod Raciborza [ZDJĘCIA]
  *Radni z woj. śląskiego to milionerzy! [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama