Ważne
  Bielsko-Biała: Tłok zmiażdżył 49-letniego pracownika....

  Bielsko-Biała: Tłok zmiażdżył 49-letniego pracownika. Prokuratura oskarżyła kierownika zakładu

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pięć lat więzienia grozi 55-letniemu mężczyźnie, który będąc kierownikiem w jednym z bielskich zakładów, nie dopełnił obowiązków wynikających z przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, w efekcie czego zginął 49-letni pracownik. Akt oskarżenia przygotowany przez Prokuraturę Rejonową Bielsko-Biała - Północ trafił już do bielskiego Sądu Rejonowego.
  55-latek pracował w bielskim oddziale skoczowskiej firmy na stanowisku kierownika zakładu, 49-latek był operatorem maszyn włókienniczych i ślusarzem.

  Śledczy ustalili, że feralnego dnia, 29 marca br., 49-latek naprawiał pakowarkę hydraulicz-ną. Gdy był pod maszyną, usuwając awarię zablokowanego suwaka pakowarki, poprosił kierownika o uruchomienie tło-ka, by dopasować otwory montażowe. Kierownik zapytał 49-latka czy opuścił część roboczą, a uzyskując potwierdzenie, uruchomił pakowarkę, co spowodowało ruch tłoka, który zmiażdżył 49-latka.


  Badanie krwi pobranej od zmarłego wykazało obecność 0,43 promila alkoholu, zaś badanie oskarżonego wykazało, iż był on trzeźwy.

  Jako sprawcę wypadku wskazano kierownika, który uruchomił maszynę, ale nie upewnił się czy pracownik jest poza częścią roboczą urządzenia. Ponadto dopuścił do pracy pracownika w stanie po spożyciu alkoholu.

  Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu. Wyjaśnił m.in., iż naprawa maszyny nie została przez niego zlecona, a pracownik samodzielnie przystąpił do jej konserwacji. Przyznał, iż przed uruchomieniem maszyny nie sprawdził położenia pokrzywdzonego, a jedynie polegał na jego słowach. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.  *Długoterminowa prognoza pogody na sierpień 2013 ZOBACZ MAPY I WIDEO
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Śląska Wenus jak Wenus z Milo! Archeologiczna sensacja spod Raciborza [ZDJĘCIA]
  *Radni z woj. śląskiego to milionerzy! [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama