Menu Region

Mysłowice: Relikwie św. Jacka w parafii w Morgach [ZDJĘCIA]

Mysłowice: Relikwie św. Jacka w parafii w Morgach [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Anna Zielonka

Prześlij Drukuj
W mysłowickich Morgach wielkie święto. W niedzielę podczas parafialnego odpustu w kościele pw. św. Jacka Odrowąża mysłowiczanie mogli zobaczyć relikwie patrona parafii. Te trafiły do Morg dzięki zabiegom ks. proboszcza Mirosława Dubiela.
1/4

Uroczysta procesja z hostią i relikwiami św. Jacka

(© Anna Zielonka)

- Chcieliśmy, aby w naszej parafii, której patronem jest św. Jacek, znajdowały się też jego relikwie. Udało się - mówi z zadowoleniem kapłan. - Co ważne, są to relikwie I stopnia, co oznacza, że w relikwiarzu znajduje się cząstka ciała świętego. W tym przypadku to fragment czaszki - dodaje proboszcz. Autentyczność relikwii św. Jacka własnoręcznym podpisem potwierdził kard. Karol Wojtyła.
Ich uroczyste wniesienie do kościoła w Morgach nastąpiło podczas sumy odpustowej o godz. 11. Kazanie do wiernych wygłosił ojciec Paweł Adamik z Dominikańskiego Klasztoru Przemienienia Pańskiego w Katowicach.

Mówiąc o powołaniu, po krótce przytoczył też historię życia św. Jacka. Dominikianin żył na przełomie XII i XIII wieku. Urodził się w Kamieniu Śląskim. Jest nazywany Apostołem Bożym Ludów Słowiańskich, Apostołem Północy i Różańca, Światłem Północy i Światłem ze Śląska.

- Cieszę się, że w naszej parafii są teraz relikwie św. Jacka - przyznaje Matylda Patalong, mieszkanka Morg. - Teraz będziemy czuć obecność naszego patrona nie tylko duchowo. Jest z nami również fizycznie - dodaje mysłowiczanka.*Długoterminowa prognoza pogody na sierpień 2013 ZOBACZ MAPY I WIDEO
*Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
*Śląska Wenus jak Wenus z Milo! Archeologiczna sensacja spod Raciborza [ZDJĘCIA]
*Radni z woj. śląskiego to milionerzy! [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]
Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się