Katarzyna W. zawsze chciała się kreować na dziewczynę bez...

  Katarzyna W. zawsze chciała się kreować na dziewczynę bez skazy

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wczoraj Katarzyna W. wysłuchała zeznań kolejnych świadków. Za dwa tygodnie wysłucha mowy swojego obrońcy
  1/7
  przejdź do galerii

  Wczoraj Katarzyna W. wysłuchała zeznań kolejnych świadków. Za dwa tygodnie wysłucha mowy swojego obrońcy ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Wczoraj został zamknięty przewód sądowy w procesie Katarzyny W., oskarżonej o zabójstwo swojej półrocznej córki Magdy. 2 września na ulicy Koszarowej Sąd Okręgowy w Katowicach wysłucha mów końcowych. Obrona zapowiedziała, że będzie się ubiegać o uniewinnienie Katarzyny W. Według prokuratury dowody jasno wskazują na to, że było to zabójstwo. Wkrótce po wygłoszeniu mów końcowych przez obronę i oskarżyciela, sędzia wyda wyrok.
  Zeznania biegłych za zamkniętymi drzwiami

  Podczas wczorajszej rozprawy przez cztery godziny zeznawali biegli z zakresu psychiatrii i psychologii. Sędzia zdecydował się na wyłączenie jawności tej części rozprawy po wniosku obrony. Później odczytano zeznania trzech świadków: dwóch byłych zakonników z Tebah z Czeladzi oraz koleżanki Katarzyny W. z dzieciństwa. Odczytana została także opinia z katowickiego aresztu, gdzie obecnie przebywa oskarżona. Napisano w niej, że Katarzyna W. nie stwarza problemów wychowawczych.

  RELACJA LIVE Z WCZORAJSZEJ ROZPRAWY [ZOBACZ]

  Przed zakończeniem przewodu sądowego obrońca Katarzyny W., Arkadiusz Ludwiczek, złożył dwa wnioski. Obrona wnioskowała o odtworzenia nagrania z monitoringu z ulicy Floriańskiej w Sosnowcu (zarejestrował Katarzynę w dniu śmierci jej córki). W drugim wniosku obrońca domagał się odczytania protokołu z zeznań W., kiedy była jeszcze świadkiem w sprawie, a nie oskarżoną.

  Obrońca starał się udowodnić, że - wbrew stanowisku prokuratury - jego klientka nigdy nie powiadomiła organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, ani nie próbowała skierować postępowania przeciwko innej osobie. Mecenas Ludwiczek zapytany przez dziennikarzy, czy widział pierwszą konferencję prasową z udziałem W., podczas której opowiadała, co wydarzyło się tamtego dnia, odparł, że widział, ale odniesie się do tego podczas mowy końcowej. Ludwiczek negatywnie ocenił przebieg procesu. Jego dwa wnioski o przesłuchanie nowych biegłych zostały odrzucone.

  - Brakuje jednej podstawowej kwestii, mianowicie sprawdzenia, czy mogło dojść do odruchowego skurczu krtani i w ten sposób do śmierci Magdaleny - powiedział już po zakończeniu wczorajszej sprawy Arkadiusz Ludwiczek.

  Prokurator Jacek Tokarski nie chciał ujawnić, jakiej kary będzie domagał się dla oskarżonej. Zarówno obrońca jak i oskarżyciel zapowiedzieli, że mowy końcowe będą długie i wielowątkowe.

  - W sensie dowodowym proces się zakończył. Sędzia przeprowadził wszystkie wnioski dowodowe zawnioskowane aktem oskarżenia, jak również ogłoszone z urzędu i na wniosek obrońcy - powiedział po rozprawie prokurator Jacek Tokarski.- Opinia biegłych z zakresu psychologii i psychiatrii była ważna, ponieważ decydowała, czy oskarżonej będzie można przypisać zarzucane ewentualnie przestępstwa. Trzeba zaznaczyć, że wcześniej już w sprawie była opinia pisemna, z której jednoznacznie wynikało, że oskarżona jest osobą w pełni poczytalną i świadoma podejmowanych zachowań - dodał.

  Według oskarżyciela, zgromadzony i przedstawiony przed sądem materiał dowodowy w stu procentach potwierdził tezę aktu oskarżenia.

  Lubiła mieć wszystko podporządkowane

  Z zeznań byłych zakonników oraz koleżanki z dzieciństwa, które zostały odczytane podczas rozprawy, wynika, że W. często kłamała i chciała czuć się lepszą od innych.

  - Nie miała dystansu do siebie, nie potrafiła się śmiać sama z siebie. Nie była spontaniczna zawsze bardzo emocjonalnie reagowała. Zawsze miała perfekcyjny makijaż. Gdy poznała Bartka, chciała go złapać - zeznał Radosław W.

  Według niego Bartek był dla Katarzyny zdobyczą, którą chciała się pochwalić znajomym. Według zakonnika, kreowała rzeczywistość, by mieć kontrolę nad tym, co się dzieje. Zdecydowanie nie miała problemów z nawiązywaniem kontaktów z mężczyznami. Jak wynika z odczytanych zeznań, W. często kłamała i kreowała swoją rzeczywistość. To właśnie do zakonników do Czeladzi W. zadzwoniła po rzekomym porwaniu dziecka, by za darmo zrobić ksero plakatów. Pojechała tam z jedna z telewizji. Według zakonnika, było to od początku wyreżyserowane.

  Podobny obraz Katarzyny prezentuje jej koleżanka z dzieciństwa. Anna H., której zeznania również odczytano podczas rozprawy w poniedziałek, W. już w dzieciństwie przejawiała nietypowe zachowania. Nie chciała się np. "bawić w dom, tylko w pogrzeb". Później także okłamywała koleżankę, mówiąc, że była molestowana przez nauczyciela wychowania fizycznego. Według Anny H., Katarzyna zawsze chciała się kreować na dziewczynę bez skazy.

  Kiedy wyrok?

  To już koniec procesu Katarzyny W., oskarżonej o zabójstwo półrocznej córki. 2 września zostaną wygłoszone mowy końcowe.

  We wrześniu ma zapaść także wyrok, jednak dokładniej daty jego ogłoszenia jeszcze nie podano do publicznej wiadomości.

  Przypominamy: Katarzyna W. została oskarżona o zabójstwo swojej półrocznej córki Magdy. 24 stycznia 2012 r. W. twierdziła, że jej dziecko zostało porwane. Po jedenastu dniach przyznała, że dziewczynka nie żyje i że zmarła w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Po szczegółowych badania biegłych okazało się, że dziewczynka zmarła w sposób nagły i gwałtowny. Matka Madzi w trakcie śledztwa przyznała się tylko do nieumyślnego spowodowania śmierci dziewczynki.  *Wybory Miss Mokrego Podkoszulka w Sosnowcu - ZOBACZ ZDJĘCIA PIĘKNYCH DZIEWCZYN
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Śląski Air Show w Katowicach - Samoloty F-16 w akcji [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *18 września otwarcie Galerii Katowickiej - ZOBACZ, JAKIE TAM BĘDĄ SKLEPY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zawsze chciała się kreować na dziewczynę bez skazy ?

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 7

   JAK KAŻDY POLAK BEZ WYJONTKÓW.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zawsze chciała się kreować na dziewczynę bez skazy ?

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 13

   JAK KAŻDY POLAK BEZ WYJONTKÓW.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wyrok zabojczyni

   maks (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 12

   adwokat jest od tego aby bronic ,mysle ze bedzie domagal sie uniewinnienia,za 1.5 roku spedzonego w areszcie odszkodowania,zadoscuczynienia,itp.mysle ze prokuratura nie da sie zwiesc,bedzie...rozwiń całość

   adwokat jest od tego aby bronic ,mysle ze bedzie domagal sie uniewinnienia,za 1.5 roku spedzonego w areszcie odszkodowania,zadoscuczynienia,itp.mysle ze prokuratura nie da sie zwiesc,bedzie domagala sie dozywocia,a sad taki wyrok wyda.jezeli bedzie apelacja-to zostanie podtrzymana.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama