Rybnik: Bezpieczna plaża mogłaby powstać na Pniowcu

  Rybnik: Bezpieczna plaża mogłaby powstać na Pniowcu

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pływalnia w Zebrzydowicach
  1/2
  przejdź do galerii

  Pływalnia w Zebrzydowicach ©arc

  Wkrótce mają wrócić upały. Tysiące rybniczan znowu zacznie narażać życie i zdrowie kąpiąc się na dzikich kąpieliskach. Wszystko dlatego, że miasto kosztem 38 mln zł remontuje największe kąpielisko "Ruda". A może warto byłoby za niecały 1 mln zł uporządkować dzikie kąpieliska i stworzyć bezpieczne baseny pływające na Pniowcu, w niecce dawnego basenu Kamień czy w stawie na Paruszowcu, tak jak jest dzisiaj np. w gminie Zebrzydowice pod Jastrzębiem?
  Piotr Masłowski, szef Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku, który na rybnik.naszemiasto.pl przeczytał o tłumach na dzikim kąpielisku na Pniowcu, zaproponował tutaj właśnie montaż takiego pływającego basenu.

  - Taki działa już pod Jastrzębiem, w gminie Zebrzydowice. Może warto się pochylić nad pomysłem? Basen na Rudzie będzie kosztował 38 mln zł z budżetu miasta, a kosztów jego funkcjonowania na razie nie znamy. Basen z Zebrzydowic (tych pod Jastrzębiem) kosztował niespełna milion złotych - napisał na swoim internetowym blogu Masłowski.

  Czy gra jest warta świeczki? Urzędnicy z Rybnika, którzy nie przepadają za Masłowskim (zapowiedział start w wyborach prezydenckich), mają inne plany.

  - Jeśli chodzi o ośrodek w Rybniku-Kamieniu, to biorąc pod uwagę trwającą przebudowę "Rudy", nie jest możliwe, by z pieniędzy budżetu miasta sfinansować drugą tak poważną inwestycję. Miasto wciąż prowadzi działania mające na celu znalezienie inwestora, który zdecydowałby się na kompleksowe zagospodarowanie tego terenu - mówi Lucyna Tyl, rzeczniczka rybnickiego magistratu.

  - W związku z tym miasto nie ma w planach zagospodarowywania innych zbiorników wodnych, będących zbiornikami technicznymi, a nie rekreacyjnymi, takich jak np. zbiornik w dzielnicy Paruszowiec - dodaje Tyl. Natomiast pomysł z plażą popiera EDF Rybnik, który administruje zbiornikiem na Pniowcu. - EDF Polska jest gotowe wydzierżawić ten teren firmie, która gotowa byłaby przekształcić go w ogólnodostępną plażę. W tym celu należałoby na tym terenie wykonać niezbędne prace dostosowawcze - mówi Beata Kisiel, rzecznik EDF Rybnik. Tymczasem na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Zebrzydowicach taki pomysł już się sprawdził.

  - Na stawie Młyńszczok mamy pływający basen, który odwiedzają tłumy. Brzeg stawu został zabetonowany i odgrodzony od dołu ścianami, aby ryby nie pływały. Powstała miniplaża, miejsce dla osób dorosłych i dla dzieci brodzik. Można u nas też wypożyczyć rowerki wodne, kajaki, żaglówki. Nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają ratownicy - mówi nam Ewelina Michalik z OSW w Zebrzydowicach. Wsp. JACK

  Ruda pięknieje  Latem przyszłego roku będziemy mogli już korzystać z nowej "Rudy". Do dyspozycji będą m.in. dwa baseny: rekreacyjny i sportowy, wodny plac zabaw, brodzik dla najmłodszych. Woda w basenie będzie podgrzewana dzięki zastosowaniu instalacji,
  wykorzystującej ciepło z nagrzanej słońcem plaży.

  Znajdzie się tu też duży plac zabaw, boiska do gry w piłkę plażową i koszykówkę. Na gości będzie też czekać parking oraz uruchomione jeszcze w tym roku sezonowe lodowisko.  *Wybory Miss Mokrego Podkoszulka w Sosnowcu - ZOBACZ ZDJĘCIA PIĘKNYCH DZIEWCZYN
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Śląski Air Show w Katowicach - Samoloty F-16 w akcji [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *18 września otwarcie Galerii Katowickiej - ZOBACZ, JAKIE TAM BĘDĄ SKLEPY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jakie upały?

   Taki1 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Pierwsze zdanie i od razu kłamstwo. Wg. prognoz do końca miesiąca max temp 23 stopnie - gdzie Pani redaktor widziała te upały?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama