Ważne
  Galeria Katowicka:Za 4 tygodnie wielkie otwarcie. Czy będą...

  Galeria Katowicka:Za 4 tygodnie wielkie otwarcie. Czy będą promocje?

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Trzy poziomy zajmie sklep Peek&Cloppenburg
  1/3
  przejdź do galerii

  Trzy poziomy zajmie sklep Peek&Cloppenburg ©Marzena Bugała-Azarko

  Niespełna trzy lata budowy, 4000 budowlańców, 366 tys. m sześc. wywiezionej ziemi i 115 tys. kubików wylanego betonu - to Galeria Katowicka w liczbach. Najmłodszą galerię handlową w regionie odwiedziliśmy wczoraj, na cztery tygodnie przed otwarciem. Choć budowla jest prawie gotowa, to wciąż jest to plac budowy, na którym uwija się ok. 4000 osób.
  - W 95 proc. galeria wygląda już tak, jak powinna po otwarciu. Trwają wyłącznie prace wykończeniowe, montowane jest oznakowanie oraz instalacje przeciwpożarowe, trwa malowanie, a także prace związane z aranżacją wnętrz lokali - wylicza Rafał Elżanowski, dyrektor inwestycyjny w firmie Neinver, która jest inwestorem na placu Szewczyka w Katowicach.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  GALERIA KATOWICKA NIECAŁY MIESIĄC PRZED OTWARCIEM [ZDJĘCIA SKLEPÓW]


  Budowa Galerii Katowickiej, podobnie jak nowej hali dworca PKP i dworca autobusowego, rozpoczęła się na początku 2011. Od kilku tygodni najwięcej dzieje się w przyszłych lokalach gastronomicznych i handlowych. Robotnicy urządzają wnętrza, rozpoczęli już porządki. Półki były wczoraj wieszane w sklepie Stokrotka, jedynym sklepie ogólnospożywczym w GK.

  GALERIA KATOWICKA NIEMAL GOTOWA. OTWARCIE 18 WRZE SNIA [ZDJĘCIA]

  Intensywne prace trwają też na trzech poziomach zajmowanych przez największego najemcę, sieć Peek&Cloppenburg.
  - Katowicki sklep będzie naszym największym w Polsce - wyjaśnia Daria Mazur, kierowniczka P&C w GK. Na 3800 m kw. będzie w nim pracowało 45 osób. Z kolei w całej galerii oraz mającym powstać w sąsiedztwie (na pl. Szewczyka u wylotu Młyńskiej) biurowcu - choć inwestor nie deklaruje kiedy - zatrudnienie znajdzie aż 1500 osób. W samej galerii będą urzędowali na siedmiu kondygnacjach. Pięć, w tym jedna podziemna, będzie handlowych. Na poziomie -1 znajdziemy m.in. sklep spożywczy, na poziomie 3 - kino. Jest też poziom trzy i pół, nad wejściem głównym do galerii od strony ulicy 3 Maja. Tu na antresoli będzie miejsce do jedzenia z widokiem na 3 Maja oraz Stawową - zaś pod nią mieścić się będą lokale gastronomiczne. Z kolei najgłębiej pod ziemią, na poziomach -1 i -2 są parkingi z miejscem dla 1200 aut. - Będą czynne siedem dni w tygodniu, przez całą dobę - zapewnia Agnieszka Jurkiewicz, dyrektor ds. marketingu GK. Cen za parkowanie pod galerią zdradzać jeszcze nie chce, na pewno niższe stawki mają być dla klientów galerii, dworca kolejowego oraz autobusowego.

  Zdecydowanie krócej niż parkingi będzie czynna sama galeria: od poniedziałku do soboty między 9 a 21, natomiast w niedziele między 10 a 20. Dłuższe będą godziny otwarcia sklepu spożywczego - od poniedziałku do soboty od 7 do 22, a w niedziele między 9 a 21. Pierwsi klienci wejdą do galerii 18 września o godz. 10. O tej samej godzinie udostępnione zostaną podziemne parkingi. Jak dotąd inwestor nie zdradza, jakie atrakcje szykuje na otwarcie. Na pewno sporą atrakcją będą rabaty, które zapowiadają najemcy galerii. W sumie w budynku miejsca jest dla 250 sklepów i punktów.

  - Planujemy, że promocje z okazji otwarcia będą przez dwa tygodnie - zapowiada Daria Mazur z P&C.  *Wybory Miss Mokrego Podkoszulka w Sosnowcu - ZOBACZ ZDJĘCIA PIĘKNYCH DZIEWCZYN
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Śląski Air Show w Katowicach - Samoloty F-16 w akcji [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *18 września otwarcie Galerii Katowickiej - ZOBACZ, JAKIE TAM BĘDĄ SKLEPY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama