Skandal w Będzinie: Prezydent mówi o żarcie, mieszkańcy...

  Skandal w Będzinie: Prezydent mówi o żarcie, mieszkańcy zniesmaczeni

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Burmistrz Ursynowa Piotr Guział
  1/4
  przejdź do galerii

  Burmistrz Ursynowa Piotr Guział ©Sylwia Dąbrowa

  To był kiepski żart - komentuje wypowiedź swojego kolegi Piotra Guziała, prezydent Będzina Łukasz Komoniewski. Burzę wywołały słowa Guziała, burmistrza Ursynowa i inicjatora referendum w Warszawie, w których sugeruje on, że posada w radzie nadzorczej będzińskiej spółki Inerpromex to rekompensata za krzywdy, jakich doznał od Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Posada, jak wynika z wypowiedzi Guziała, miała mu rekompensować również straty finansowe. Guział od trzech miesięcy jest bowiem sekretarzem rady nadzorczej największej spółki miejskiej w Będzinie. Skąd się w niej wziął i ile wynosi ta rekompensata za krzywdy?
  CZYTAJ WIĘCEJ O SPRAWIE:
  Skandal w Będzinie. Burmistrz Ursynowa Piotr Guział: to żart [ZDJĘCIA]


  - Oczywiście wiem, ile co miesiąc przelewamy na konto pana Guziała, jednak nie mogę podać takich informacji, ponieważ obowiązuje mnie ochrona danych osobowych - tłumaczy Emil Bystrowski, prezes spółki Interpromex w Będzinie. - Mogę powiedzieć, że w radzie nadzorczej spółki Interpromex zarabia się w granicach średniej krajowej, czyli około trzech tysięcy złotych - dodaje. I podkreśla, że prezes spółki nie ma wpływu na wybór osób zasiadających w radzie nadzorczej. - To kompetencja prezydenta miasta. Jestem stawiany przed faktem dokonanym - mówi.

  Prezydent Będzina z dystansem podchodzi do zamieszkania, które powstało wokół jego osoby. - Nie rozumiem tej burzy w szklance wody. Ktoś zrobił bardzo kiepski żart. Nie wiem, czy to była prywatna rozmowa, czy nie. Nie było mnie przy tym. Jednak tego rodzaju żart jest niewłaściwy - tłumaczy Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

  Dlaczego zatem burmistrz Ursynowa został członkiem rady nadzorczej będzińskiej spółki w mieście, które liczy zaledwie 60 tysięcy mieszkańców? Czy w naszym regionie nie było innej, równie kompetentnej osoby?

  - Pan Guział ma doświadczenie i kompetencje, dlatego został powołany do rady nadzorczej. Ma też doświadczenie merytoryczne, by pilnować i po części kierować sprawami spółki. Jest bardzo dobrze przygotowany do swoich funkcji. Prawda jest taka, że jak się chce uderzyć psa, to i kij się zawsze znajdzie. Mnie nie interesuje polityka ogólnokrajowa, mnie interesuje mój Będzin, w którym jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Żart, który wywołał to całe zamieszanie, był bardzo kiepski i nie na miejscu - dodaje prezydent Komoniewski.

  Słów i nominacji Guziała w kategorii żartu zdecydowanie nie odebrali jednak mieszkańcy Będzina. Dają temu m.in. wyraz w swoich komentarzach na naszej stronie internetowej.

  - Skandal. Zawiodłam się i nie spodziewałam, że coś takiego może mieć miejsce. Przez taką decyzję straty elektoratu będą olbrzymie - napisała "Mieszkanka".

  - Stracił pan w moich oczach, panie prezydencie. Robi pan wiele dla Będzina, ale ja nie znoszę układów i układzików - napisała z kolei "Młoda będzinianka".  *Wybory Miss Mokrego Podkoszulka w Sosnowcu - ZOBACZ ZDJĘCIA PIĘKNYCH DZIEWCZYN
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Śląski Air Show w Katowicach - Samoloty F-16 w akcji [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *18 września otwarcie Galerii Katowickiej - ZOBACZ, JAKIE TAM BĘDĄ SKLEPY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ŻART?

   Jaś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 27

   Obawiam sie, że to nie był żart! To są nasze realia! Pseudopolitycy psują państwo i jego gospodarkę. Liczą sie układy i układziki. Niejako przy okazji "wyszło szydło z worka" i niechcąco odsłonił...rozwiń całość

   Obawiam sie, że to nie był żart! To są nasze realia! Pseudopolitycy psują państwo i jego gospodarkę. Liczą sie układy i układziki. Niejako przy okazji "wyszło szydło z worka" i niechcąco odsłonił się p. Piotra Guziała, który pozuje na jedynego sprawiedliwego, który "wyłącznie w imię demokracji i jakości rządzenia stolicą" spowodował wielki szum medialny i wydatki związane z organizacją referendum! Widać będzińska spółka to nie na miarę jego ambicji (czytaj: materialnych oczekiwań)! zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama