Koleje Śląskie: Nowy rozkład jazdy od 2 września. Będzie...

  Koleje Śląskie: Nowy rozkład jazdy od 2 września. Będzie sporo objazdów

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Koleje Śląskie
  1/2
  przejdź do galerii

  Koleje Śląskie ©Mikołaj Suchan

  Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich: Od 2 września zmienia się rozkład jazdy Kolei Śląskich. Aby nie było jednak wątpliwości: zmiana przypominać będzie mieszanie w herbacie bez dosypywania cukru. Nadal bowiem obowiązywać będą wprowadzone w czerwcu ograniczenia liczby połączeń. Pociągów zatem nie przybędzie, ale przybędzie objazdów. W związku z prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe remontami torowisk przewoźnik zmuszony jest puścić część swoich składów okrężnymi trasami.
  KLIKNIJ I POBIERZ:
  NOWY ROZKŁAD JAZDY PKP OBOWIĄZUJĄCY OD 20 PAŹDZIERNIKA


  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  Koleje Śląskie: Nowy rozkład jazdy to szok! Rzecznik: Nie mieliśmy wyjścia
  Koleje Śląskie: Rozkład jazdy i droższe bilety. Pasażerowie wkurzeni [ZDJĘCIA]
  Koleje Śląskie: Droższe bilety, krótszy rozkład jazdy [OPINIE PASAŻERÓW]


  Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich: Da się to odczuć przede wszystkim na "średnicy", czyli trasie Gliwice - Katowice - Częstochowa. W kilku jej miejscach podróżni muszą być gotowi na to, że pociągi bynajmniej nie pojadą najprostszą drogą do celu.

  I tak między Gliwicami a Katowicami kilkanaście pociągów zostanie skierowana trasą przez Bytom (na "średnicę" wjeżdżać będą dopiero w Chorzowie Batory), zaś dla pięciu zostanie wprowadzony objazd przez Zabrze Makoszowy (z dodatkowym postojem na tej stacji) i Rudę Śląską Kochłowice.

  Uważać muszą też pasażerowie wybierający się do centrum Sosnowca - ze względu na prace torowe kilka pociągów na "średnicy" omijać będzie główny dworzec w tym mieście, a między Katowicami a Dąbrową Górniczą pojedzie przez Sosnowiec Południowy. Podobnie będzie w Częstochowie, gdzie pięć pociągów zostanie skierowanych przez stację Mirów, z pominięciem Rakowa (dla 2 kursów obowiązywać będzie komunikacja zastępcza na odcinku Częstochowa - Poraj z postojem na stacji Częstochowa Raków).

  Ze względu na utrudnienia w dojeździe do Katowic wydłuży się czas jazdy porannych autobusów zastępczych z Oświęcimia przez Imielin i Mysłowice do stolicy województwa.Czasowe utrudnienia pojawią się też na trasie z Katowic do Tychów (na przełomie września i października) oraz z Katowic do Zwardonia. W tym drugim przypadku od 9 września (godz. 8) do 16 września (godz. 18) zostanie całkowicie zamknięty jednotorowy odcinek między Solą a Zwardoniem. Skutkiem tego zmierzający w tamtym kierunku podróżni będą musieli w Rajczy przesiąść się na autobusy komunikacji zastępczej (odjeżdżać będą one z placu dworcowego).

  Nowy rozkład jazdy obowiązywać będzie do 19 października. Jego szczegóły będziecie mogli Państwo znaleźć na stronie internetowej przewoźnika, a także 2 września na łamach Dziennika Zachodniego.  *Wybory Miss Mokrego Podkoszulka w Sosnowcu - ZOBACZ ZDJĘCIA PIĘKNYCH DZIEWCZYN
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Śląski Air Show w Katowicach - Samoloty F-16 w akcji [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *18 września otwarcie Galerii Katowickiej - ZOBACZ, JAKIE TAM BĘDĄ SKLEPY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Koleje syfiate

   Iwan Drago (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 19

   Nie rozumiem dlaczego KŚ nie może zamiast tworzenia 4-godzinnych dziur w rozkładach jazdy, po prostu przesunąć pozostałe kursy tak, aby okresy pomiędzy nimi były dłuższe, jednocześnie zachowując w...rozwiń całość

   Nie rozumiem dlaczego KŚ nie może zamiast tworzenia 4-godzinnych dziur w rozkładach jazdy, po prostu przesunąć pozostałe kursy tak, aby okresy pomiędzy nimi były dłuższe, jednocześnie zachowując w miarę równe odstępy (na przykład co półtora godziny). To skandal, Kto i kiedy rozliczy tych ludzi.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rozkład jazdy

   Kolejarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 13

   Czy po torach jeżdżą tylko pociągi KŚ? To nie droga gdzie można się wyminąć czy wyprzedzić.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wożenie powietrza

   Martinezka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 7

   W sierpniu pojechałam specjalnie linią okrężną z Zawiercia do Katowic przez Sosnowiec Południowy, żeby zobaczyć jaka jest frekwencja - skład jechał długi, a na odcinku z Ząbkowic do Szopienic w...rozwiń całość

   W sierpniu pojechałam specjalnie linią okrężną z Zawiercia do Katowic przez Sosnowiec Południowy, żeby zobaczyć jaka jest frekwencja - skład jechał długi, a na odcinku z Ząbkowic do Szopienic w pociągu było 3 (słownie: trzech, nie to nie jest pomyłka) pasażerów. Dziesięć minut wcześniej o 6:13 odjeżdżał z Zawiercia do Gliwic skład przyspieszony jadący średnicą - pociąg krótki, zatłoczony.
   Następnego dnia czyniłam dalej swoje obserwacje, tym razem z peronu: o 6:13 do Gliwic skład krótki, zatłoczony, o 6:29 skład długi, jadący objazdem i wożący powietrze i znowu kolejny pociąg do Gliwic (którym pojechałam), jadący średnicą - oczywiście krótki i zatłoczony. Ludzie gdzie tu logika.
   W wykonaniu Kolei Śląskich im durniej, tym lepiej . Jakie to są oszczędności wozić powietrze??? zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama