Ważne
  Tragedia w kopalni Mysłowice Wesoła: Zakończyła się wizja w...

  Tragedia w kopalni Mysłowice Wesoła: Zakończyła się wizja w kopalni [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Aldona Minorczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wizja lokalna w kopalni Mysłowice Wesołaa
  1/4
  przejdź do galerii

  Wizja lokalna w kopalni Mysłowice Wesołaa ©arc.

  Tragedia w kopalni Mysłowice Wesoła: Zdjęcia udostępnione przez Wyższy Urząd Górniczy pokazują ogrom tragedii tego, co w nocy z niedzieli na poniedziałek wydarzyło się w szybie "Piotr". Zlecono badania, które mają wyjaśnić powody tragedii i śmierci trzech górników.
  WIĘCEJ O SPRAWIE:
  Tragedia w kopalni Mysłowice Wesoła. Trzech górników nie żyje [ZDJĘCIA, WIDEO]
  Tragedia w kopalni Mysłowice Wesoła: Prokuratura wszczęła śledztwo po wypadku w kopalni
  Tragedia w kopalni Mysłowice-Wesoła. Ofiary to nadsztygar, elektromonter i ślusarz [ZDJĘCIA, WIDEO]


  Tragedia w kopalni Mysłowice Wesoła: Rozpoczęły się przesłuchania świadków wypadku, do którego doszło na nocnej zmianie z niedzieli na poniedziałek w szybie „Piotr” kopalni „Mysłowice-Wesoła”. Podczas montażu kabla energoelektrycznego poszkodowanych zostało czterech pracowników KOPEX- Przedsiębiorstwa Budowy Szybów, którzy wykonywali te roboty. Dochodzenie okoliczności i przyczyn wypadku prowadzi Specjalistyczny Urząd Górniczy pod nadzorem WUG.

  Jolanta Talarczyk, rzecznik WUG informuje: – We wtorek po godzinie 16., pracownicy nadzoru górniczego przeprowadzili wizję na miejscu wypadku. Zabezpieczone zostały materiały do badań laboratoryjnych oraz dokumentacja robót wykonywanych przez 12-osobową brygadę z KOPEX – PBSz (w tym trzy osoby dozoru) oraz służb kopalnianych nadzorujących i monitorujących roboty wykonywane przez firmę zewnętrzną.

  Dyrektor Specjalistycznego Urzędu Górniczego zdecydował o wstrzymaniu ruch kopalni „Mysłowice–Wesoła” w części dotyczącej górniczych wyciągów szybowych: w przedziale wschodnim i w przedziale zachodnim szybu „Piotr” oraz w zakresie robót związanych z zabudową kabla elektroenergetycznego od zrębu szybu do poziomu 865 m.

  - Ponadto ustalił warunki wznowienia ruchu. Nakazał m. in. opracować szczegółową technologię usuwania skutków wpadnięcia do szybu zabudowywanego kabla elektroenergetycznego. Dodatkowo sporządzić inwentaryzację i opis uszkodzeń elementów górniczych wyciągów szybowych oraz wyposażenia szybu. Przeprowadzone mają też być badania elementów górniczych wyciągów szybowych w szybie „Piotr” przez właściwych rzeczoznawców ds. ruchu zakładu górniczego w zakresie ustalonym przez komisję powołaną przez kierownika ruchu zakładu górniczego w składzie przyjętym dla odbioru technicznego wyciągu szybowego – wylicza Jolanta Talarczyk.

  O godz. 2.53 w nocy z niedzieli na poniedziałek, gdy brygada pracowników znajdowała się w szybie na głębokości 333 m nastąpiło niekontrolowane uwolnienie, zamocowanego powyżej w uchwytach samozaciskowych odcinka kabla. Spadający kabel przygniótł znajdujących się na głowicy klatki pracowników. Trzech z nich poniosło śmierć, a czwarty pracownik doznał ciężkich obrażeń ciała.  *Wybory Miss Mokrego Podkoszulka w Sosnowcu - ZOBACZ ZDJĘCIA PIĘKNYCH DZIEWCZYN
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Śląski Air Show w Katowicach - Samoloty F-16 w akcji [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *18 września otwarcie Galerii Katowickiej - ZOBACZ, JAKIE TAM BĘDĄ SKLEPY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama