Stypendium wystarczy na paliwo

  Stypendium wystarczy na paliwo

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Po raz szósty prezydent Bielska-Białej wręczył wczoraj sportowcom reprezentującym miasto stypendia za wyniki osiągnięte w minionym roku. To jedyna tego typu pomoc na Podbeskidziu.
  - W tym roku mieliśmy 156 wniosków skierowanych o przyznanie stypendium. W sumie przyznaliśmy ich 40, w tym 37 tak zwanych młodzieżowych - wyjaśnia Ryszard Radwan, naczelnik wydziału kultury fizycznej i turystki.

  Stypendyści będą otrzymywać miesięcznie od 250 do 550 złotych. To więcej, niż w ubiegłym roku, gdy zawodnicy dostawali od 150 do 400 złotych.

  - Mamy bardzo wiele zdolnej młodzieży, a gama sportów jest bardzo szeroka. Te stypendia motywują do osiągnięcia jeszcze lepszych wyników - wyjaśniał prezydent miasta Jacek Krywult.

  - Te pieniądze, które dostałem, wystarczą na paliwo, dzięki czemu będę mógł dojechać na trening. A to już sporo. Do tej pory nigdy nie miałem stypendium, a teraz będę miał 300 złotych - nie ukrywał zadowolenia Zbigniew Baran, niepełnosprawny sportowiec Beskidzkiego Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego "Start". Jest mistrzem Polski w wyścigach na wózkach na 800 i 1500 metrów oraz srebrnym i brązowym medalistą w konkurencji handbike.

  Tomasz Hamerlak, który też ściga się na wózkach, uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich Pekin 2008, podkreślał wczoraj, że bez pomocy miasta miałby spory kłopot w przygotowaniu się do dalszych startów w sezonie.

  - W tym roku będę miał prawdopodobnie tylko jednego sponsora, rok temu było ich czterech. Wszyscy tłumaczą się pseudokryzysem. Bez wsparcia miasta w moim wypadku nie byłoby możliwości startów i reprezentowania odpowiedniej formy na zawodach - przekonuje paraolimpijczyk.

  Prócz stypendiów wczoraj zostały wręczone także nagrody prezydenta Bielska-Białej. Otrzymali je m.in. wielokrotny mistrz świata w szybownictwie Sebastian Kawa oraz tenisista Marek Mrozek.

  - Szybownictwo to dyscyplina, która nie gości na billboardach i pierwszych stronach gazet. To szczególnie miłe, że jest doceniana w Bielsku-Białej - przyznał Kawa, reprezentant Aeroklubu Bielsko-Bialskiego.

  Z wnioskiem o przyznanie stypendium mogą występować członkowie rady miejskiej, zarządy klubów sportowych, które mają siedzibę na terenie Bielska-Białej oraz dyrektorzy szkół.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama