Do końca 2014 roku drugi tor linii tramwajowej...

  Do końca 2014 roku drugi tor linii tramwajowej Katowice-Sosnowiec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Do końca 2014 roku drugi tor linii tramwajowej Katowice-Sosnowiec
  1/2
  przejdź do galerii
  Kolejne torowiska na Śląsku czeka gruntowna modernizacja. Na zlecenie Tramwajów Śląskich ruszają inwestycje w Sosnowcu i Katowicach. Modernizacje o wartości prawie 34 mln zł netto (41 mln zł brutto) wykona Skanska.
  Prace modernizacyjne w Sosnowcu i Katowicach Skanska rozpocznie we wrześniu. Potrwają one 16 miesięcy. Inwstycja będzie realizowana przez konsorcjum polskiej i czeskiej jednostki Skanska.

  Drugi tor w Sosnowcu i Katowicach

  Inwestycja, którą na zlecenie Tramwajów Śląskich wykona Skanska, obejmuje m.in. dobudowę drugiego toru przy ul. Sobieskiego w Sosnowcu. – Drugi tor wybudujemy na odcinku 700 m na ul. Sobieskiego – mówi Tomáš Valík, Menadżer Projektu, Skanska Czechy. – Zmodernizujemy też istniejące torowisko na tej ulicy.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ:
  Tramwaje Śląskie: Wielka akcja malowania taboru na czerwono
  Tramwaje Śląskie testują tablice informacyjne [ZOBACZ i WYBIERZ]


  W ramach inwestycji Skanska zmodernizuje również torowisko na ul. Piłsudskiego do granicy z Katowicami i na skrzyżowaniu tej ulicy z ul. Sobieskiego. Gruntowny remont przejdą też tory na ul. Małachowskiego (odcinek od ul. Mościckiego do Ronda Gierka).

  - Podobnie jak w Sosnowcu, prace modernizacyjne na terenie Katowic zakładają dobudowanie drugiego toru – tłumaczy Krzysztof Kamińsk, Menadżer Projektu, Skanska Polska. Drugi tor Skanska wykona na odcinku 1,5 km na ul. Sosnowieckiej.

  Modernizacje w całej Aglomeracji

  Modernizacja torowisk tramwajowych na terenie Sosnowca i Katowic jest częścią ogromnego projektu realizowanego przez Tramwaje Śląskie. Projekt „Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz
  z infrastrukturą towarzyszącą” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

  Całkowity przewidywany koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 800 mln zł brutto. Swoim zasięgiem prace modernizacyjne obejmują torowiska

  w głównych miastach Aglomeracji Górnośląskiej: Bytomiu, Chorzowie, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Sosnowcu i Zabrzu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A po co?

   Davy Gleiwitz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 9

   A po jaką cholerę drugi tor? Ja proponuję zlikwidować ten jeden istniejący. Niech będzie jak za Wilusia. Jeszcze sto lat temu była granica, były szlabany, gorolstwo siedziało u siebie... Świat był...rozwiń całość

   A po jaką cholerę drugi tor? Ja proponuję zlikwidować ten jeden istniejący. Niech będzie jak za Wilusia. Jeszcze sto lat temu była granica, były szlabany, gorolstwo siedziało u siebie... Świat był w porzo :) zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tramwajym niesymy kultura na wschod!

   Auch Oberschlesier (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 11

   A na Brynicy bydom przeklodac na szyroki gleiz, abo tramwaj pojedzie na ojropyjskij szyrokosci?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama