XXIV Tarnogórska Rowerowa Masa Krytyczna pozdrowiła Bytom...

  XXIV Tarnogórska Rowerowa Masa Krytyczna pozdrowiła Bytom [ZDJĘCIA]

  Krzysztof Szendzielorz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  XXIV Tarnogórska Rowerowa Masa Krytyczna
  1/8
  przejdź do galerii

  XXIV Tarnogórska Rowerowa Masa Krytyczna ©Krzysztof Szendzielorz

  XXIV Tarnogórska Rowerowa Masa Krytyczna pojechała tradycyjnie do dzielnicy Pniowiec na pączki. Zanim rowerzyści wyruszyli w ostatni piątek miesiąca z tarnogórskiego rynku, pozdrowili i pogratulowali bytomskim rowerzystom 50. masy.
  XXIV Tarnogórska Masa Krytyczna wyruszyła 30 sierpnia z Rynku do dzielnicy Pniowiec. Od kilku miesięcy rowerzyści jeżdżą tam do jednej z kultowych cukierni w mieście na pączki. Przy okazji oczywiście zwracając uwagę władzom miasta i powiatu na potrzebę budowy i wytyczania tras rowerowych. Promują też jazdę na rowerze.

  Zanim 60 tarnogórskich rowerzystów pojechało do Pniowca złożyli korespondencyjne gratulacje Bytomskiej Rowerowej Masie Krytycznej, która w tym samym dniu i także o godz. 18 wyruszyła ulicami Bytomia 50. raz. Z okazji jubileuszu tarnogórzanie sfotografowali się z kartkami, na których mieli wypisane pozdrowienia dla bytomian.

  To organizator Bytomskiej Rowerowej Masy Krytycznej, Roman Badura, pomagał na początku lipca 2011 roku zorganizować pierwszą Tarnogórską Rowerową Masę Krytyczną, która odbyła się też pod patronatem Dziennika Zachodniego. Stało się to po śmiertelnym wypadku, jakiemu uległ w drodze nad zalew Nakło-Chechło rowerzysta z Miasteczka Śląskiego, Lesław Ferdyn.

  Po roku od tego tragicznego zdarzenia władze kilku gmin oraz Nadleśnictwa Świerklaniec zbudowały, wprawdzie szutrową, ale jednak ścieżkę rowerową przy DW 908, gdzie znajdują dwa wjazdy nad zalew Nakło-Chechło. Ścieżka prowadzi od Miasteczka Śląskiego. Sporo jednak nadal zostało do zrobienia w samej stolicy powiatu. Dlatego Tarnogórska Rowerowa Masa Krytyczna nadal się odbywa, a jej głównym organizatorem jest Karol Gładysz.  *Wybory Miss Mokrego Podkoszulka w Sosnowcu - ZOBACZ ZDJĘCIA PIĘKNYCH DZIEWCZYN
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Śląski Air Show w Katowicach - Samoloty F-16 w akcji [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *18 września otwarcie Galerii Katowickiej - ZOBACZ, JAKIE TAM BĘDĄ SKLEPY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama