Rok szkolny 2013/2014: W poniedziałek rozpocznie się nowy...

  Rok szkolny 2013/2014: W poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny. Uczniów coraz mniej!

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rok szkolny 2013/2014: W poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny. Uczniów coraz mniej!
  1/2
  przejdź do galerii

  ©arc

  W poniedziałek dla 4,6 miliona uczniów i ponad 666 tys. nauczycieli rozpocznie się nowy rok szkolny 2013/2014. Dla 360 tys. uczniów zaczynających naukę w I klasach szkół podstawowych po raz pierwszy zabrzmi dzwonek.
  Rok szkolny 2013/2014: Według MEN, liczba uczniów we wszystkich typach szkół będzie o około 45 tys. mniejsza niż w roku ubiegłym. Największy spadek występuje w szkołach ponadgimnazjalnych – o 25 tys., nowy rok rozpocznie w nich do 1,3 mln uczniów.

  Liczba uczniów w gimnazjach spadnie o ok. 20 tys. i będzie wynosić 1,1 mln uczniów. Na ubiegłorocznym poziomie pozostanie liczba uczniów w szkołach podstawowych – ok. 2,1 mln. Resort edukacji szacuje, że prawie 60 tys. sześciolatków rozpocznie edukację w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

  Uroczysta ogólnopolska inauguracja roku szkolnego z udziałem minister edukacji Krystyny Szumilas odbędzie się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu. W skład Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi wchodzą: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Musioła i Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów.

  Pierwsza dama Anna Komorowska weźmie udział w rozpoczęciu roku szkolnego 2013/2014 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Puławach, a następnie w uroczystości otwarcia przedszkola specjalnego.

  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Puławach obejmuje opieką, wychowaniem i kształceniem dzieci oraz młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi od urodzenia do 25 roku życia. Zajęcia prowadzi zespół nauczycieli ze specjalistycznym przygotowaniem do pracy z osobami z upośledzeniem umysłowym i z niepełnosprawnością sprzężoną.

  Przy Ośrodku działa również grupa wsparcia dla rodziców dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju. Profesjonalne szkolenia, warsztaty oraz nieformalne spotkania wzmacniają całą rodzinę, dając wiarę we własne możliwości i dobrą jakość życia dziecka w przyszłości. Te działania na rzecz rodzin znalazły się w finałowej piętnastce inicjatyw nominowanych do Nagrody Pary Prezydenckiej w konkursie „Dobry Klimat dla Rodziny”. (PAP)

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Rok szkolny 2013/2014: Kalendarz roku szkolnego [ZOBACZ WAŻNE DATY]
  ORAZ:
  Rok szkolny 2013/2014: Najważniejsze zmiany w nowym roku szkolnym [PRZEDMIOTY PO NOWEMU, OPŁATY]
  SPRAWDŹ TEŻ:
  Rok szkolny 2013/2014 [KALENDARZ] Zobacz daty egzaminów. Sprawdź, kiedy są ferie i dni wolne
  Rok szkolny 2013/2014 za ponad tydzień [CENY ARTYKUŁÓW SZKOLNYCH]
  *Wybory Miss Mokrego Podkoszulka w Sosnowcu - ZOBACZ ZDJĘCIA PIĘKNYCH DZIEWCZYN
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Śląski Air Show w Katowicach - Samoloty F-16 w akcji [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *18 września otwarcie Galerii Katowickiej - ZOBACZ, JAKIE TAM BĘDĄ SKLEPY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za granica

   Za granica (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

   A co w tym dziwnego, że co raz mniej uczniów? Ludzi nie stać na szkoły dlatego biorą dzieci i jadą do Anglii. Tam dziecko może liczyć na godny start, być równe z każdym dzieckiem, może mieć...rozwiń całość

   A co w tym dziwnego, że co raz mniej uczniów? Ludzi nie stać na szkoły dlatego biorą dzieci i jadą do Anglii. Tam dziecko może liczyć na godny start, być równe z każdym dzieckiem, może mieć opłacaną stołówkę i zero problemów z wyprawką, nie wspomnę już o poziomie szkoły i pomocy materialnej w nauce. A do tego jeśli weźmiemy pod uwagę, że Państwo jeszcze nam pomoże w wychowaniu dziecka finansowo (tutja można o tym poczytać www.tax-pol.pl/anglia-zasilek-na-dzieci-child-benefit) to śmiem twierdzić, że szkoły w Polsce poupadają jak zakłady...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama