Sosnowiec: remont wiaduktu w Modrzejowie nad Orląt Lwowskich...

Sosnowiec: remont wiaduktu w Modrzejowie nad Orląt Lwowskich [ZDJĘCIA]

Tomasz Szymczyk

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Sosnowiec: remont wiaduktu w Modrzejowie nad Orląt Lwowskich [ZDJĘCIA]
1/9
przejdź do galerii

Wiadukt już został zamknięty, tramwaje jeżdżą inaczej ©Mikołaj Suchan

W sosnowieckiej dzielnicy Modrzejów rozpoczął się remont wiaduktu tramwajowego nad ul. Orląt Lwowskich. Prace powodują utrudnienia zarówno dla kierowców, jak i mieszkańców Niwki i Modrzejowa, bo inaczej jeżdżą autobusy i tramwaje. Jakby tego było mało, wykonawca remontu, firma Skanska, na cztery dni zamyka od jutra przejazd z Jaworzna do Mysłowic.
Od wczoraj linia tramwajowa nr 26 jest podzielona na dwa odcinki. Od Milowic tramwaje dojeżdżają jedynie do "Trójkąta" na Dańdówce, tam pasażerowie muszą przesiąść się na tramwaje dwukierunkowe, które dojeżdżają do przystanku Niwka Kościół.

Odcinek z Niwki do Mysłowic pokonują minibusy. Autobusy linii nr 18, 26, 150, 160, 926 i 935 kursować będą objazdem przez ul. Wygoda i Powstańców.
Część z nich nie obsłuży przystanku Niwka Kościół. Od jutra inaczej musimy też kierować się w stronę Mysłowic.

- Całkowitego zamknięcia ul. Orląt Lwowskich będą wymagały prace rozbiórkowe oraz montaż nowej konstrukcji wiaduktu. Ulica będzie też zamknięta podkoniec inwestycji przez jeden dzień, którego potrzebujemy na zamontowanie nowej konstrukcji wiaduktu - informuje Barbara Myland, kierownik robót z firmy Skanska. - Przebudowa wiaduktu będzie polegała na rozbiórce istniejącego przęsła i budowie nowej konstrukcji nośnej. Prace obejmują też korektę przebiegu linii tramwajowej, przebudowę nawierzchni torowiska i sieci trakcyjnej - dodaje.

Remont wiaduktu to konieczność. Obiekt jest w bardzo złym stanie, co powoduje, że nie może już utrzymać pełnego obciążenia tramwajów. Ubytki betonu, korozja zbrojeń i nieszczelna izolacja to tylko niektóre z mankamentów dotychczasowej konstrukcji. Nowa będzie stalowa. Dla mieszkańców Sosnowca remont to utrudnienia, ale... - Mamy nadzieję, że to początek większych prac na linii 26, bo stan torów jest tutaj nie najlepszy - mówi pani Barbara, mieszkanka Niwki.



*Wybory Miss Mokrego Podkoszulka w Sosnowcu - ZOBACZ ZDJĘCIA PIĘKNYCH DZIEWCZYN
*Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
*Śląski Air Show w Katowicach - Samoloty F-16 w akcji [ZOBACZ ZDJĘCIA]
*18 września otwarcie Galerii Katowickiej - ZOBACZ, JAKIE TAM BĘDĄ SKLEPY
Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo