Nie zamierzam TVS-u nikomu sprzedawać!

  Nie zamierzam TVS-u nikomu sprzedawać!

  Maria Zawała

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Z Arkadiuszem Hołdą, prezesem TVS rozmawia Maria Zawała
  Czy pamięta pan dzień, w którym zaświtała panu w głowie myśl, żeby stworzyć telewizję?

  Doskonale, choć kiedy pomyślałem o telewizji, wszyscy wokół zajmowali się przede wszystkim deweloperką. Wtedy kto miał choć trochę pieniędzy, kupował grunty, czy znał się na tym, czy nie.
  Pan też kupował i budował, w końcu na śląskim rynku jest pan znaczącym deweloperem.
  Ale ja jestem z wykształcenia architektem, więc mogę powiedzieć, że na deweloperce się znam. A wystarczy popatrzyć, ile stoi pustych działek w miastach, wykupionych przez wielkie konsorcja budowlane, które się przeliczyły z inwestycjami.

  Był pan od nich bardziej przewidujący, skoro zdecydował się zainwestować w telewizję tuż przed kryzysem na rynku nieruchomości?


  Zawsze wiedziałem, że prowadząc biznes nie można stawiać tylko na jedną branżę, bo prędzej czy później dotknie ją kryzys. Dlatego wcześniej otworzyłem już w Katowicach Wyższą Szkołę Techniczną, choć moi koledzy architekci pukali się w czoło. Uczelnia tymczasem funkcjonuje już na rynku 5 lat, kształcąc obecnie 1700 studentów na 5 kierunkach. Podobnie było z telewizją. Przeanalizowałem sytuację, i gdy stwierdziłem, że to niezagospodarowana nisza na rynku, zaryzykowałem i zainwestowałem w ten interes. I tak TVS stała się jedyną prywatną telewizją regionalną w Polsce.

  Naprawdę sam pan na to wpadł?

  Tak. TVS to mój autorski pomysł. Jednak samemu można też wymyślić budowę wyrzutni rakiet. Najważniejsze to sprawdzić, czy jest zapotrzebowanie na dany biznes i czy znajdzie się do jego realizacji odpowiednich ludzi. Zrobiłem jedno i drugie. Przede wszystkim znalazłem fachowców. W Poznaniu - dyrektora Jarosława Hasińskiego, który wiele lat przepracował w telewizji publicznej, będąc tam jednym z najlepszych speców od techniki. W Warszawie - dyrektora Sławomira Zielińskiego, wieloletniego szefa programu 1 TVP. Dzięki temu, że Hasiński miał w małym paluszku technikę, a Zieliński sprawy programowe, mamy dobry program w technice HD (high definition).

  Nie ma pan wrażenia, że sukces TVS to w dużej mierze zasługa słabości regionalnej telewizji publicznej, prawie pozbawionej przez decyzje, które zapadły w Warszawie, własnego programu?

  Telewizja państwowa działa na zupełnie innych zasadach niż telewizja prywatna . Nie wchodzimy sobie w drogę, z czego ja się ogromnie cieszę, ale rzeczywiście, coś w tym prawdy jest, a widzem rządzi prawo pilota. On ma go w ręce i może wybierać. Mnie cieszy to, że coraz częściej wybiera TVS.

  Co udało się po roku osiągnąć z zakładanych planów?

  Zależało nam na znalezieniu się w trzydziestce stacji telewizyjnych w Polsce. Firma AGB Nielsen - niezależna instytucja monitorująca rynek telewizyjny w Polsce, początkowo ulokowała nas na 60 miejscu wśród 120 stacji w kraju. Z miesiąca na miesiąc nasza pozycja w rankingu podnosiła się. W lutym znaleźliśmy się na 27 miejscu, wyprzedzając m.in. Posat News, MTV, Kino Polska, 4funTv, TV5, Superstację, Canal +, Zone Reality, BBC, TVP Kulturę i wiele innych stacji telewizyjnych, które są na rynku dłużej od nas. To oznacza, że takiej stacji brakowało na rynku medialnym. Zostaliśmy dobrze przyjęci. Ale przed nami jeszcze dużo do zrobienia. Chcemy znaleźć się w pierwszej dwudziestce.

  Kim są widzowie TVS?

  Ponad 30 procent to mieszkańcy woj. śląskiego, niespełna 70 procent - innych regionów Polski, którzy polubili i oglądają naszą telewizję. Programy TVS są bowiem trochę inne i także śledzący naszą ofertę Czytelnicy Polski Dziennika Zachodniego mogą stwierdzić, że TVS jest pozbawiona wielkiej polityki. Z założenia bowiem nie chcemy być stacją o charakterze newsów politycznych, uważając, że tej polityki jest za dużo. Ludzie są nią zmęczeni, my chcemy więc dać im więcej rozrywki, muzyki i pozytywnej energii, która powinna płynąć z woj. śląskiego.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tvs

   ślązaczka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 9

   Niestety nie chce się oglądać taką beznadziejną telewizję.Tym bardziej,że manipulują faktami.Nagrywają ludzi a potem cenzurują i nie puszczają ich wypowiedzi.A prym wiedzie pan Czyż.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama