Ważne
  Korki i objazdy. Rozkopią Ci drogę! Zobacz gdzie i kiedy...

  Korki i objazdy. Rozkopią Ci drogę! Zobacz gdzie i kiedy [GDZIE REMONTY DRÓG INFOGRAFIKA]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Budowa węzła DTŚ w Sośnicy: na takim etapie prace były wczoraj
  1/3
  przejdź do galerii

  Budowa węzła DTŚ w Sośnicy: na takim etapie prace były wczoraj ©Mikołaj Suchan

  Minęły wakacje, a wraz z nim względny spokój na drogach. Tymczasem właśnie we wrześniu i październiku drogowcy dadzą kierowcom w województwie mocno popalić. Naszą cierpliwość będą testowali między innymi na DK1, ekspresówce S1, DK94 oraz w dalszym ciągu na autostradzie A4.
  Na tej ostatniej, na płatnym odcinku między Katowicami a Krakowem, remontów w najbliższym czasie, jak utrzymuje zarządca - Stalexport Autostrada Małopolska - nie będzie, szykuje się za to wymiana urządzeń do poboru opłat. W piątek zakończy się rozbudowa Placu Poboru Opłat w Balicach. Sądzicie, że z tej okazji kolejko do bramek na autostradzie będą mniejsze? Nic z tego. Nowe pasy ruchu będą dostępne dopiero w przyszłym roku, gdy na PPO będziemy kasowani po nowemu.

  Bardziej niż SAM naprzykrzy nam się wkrótce katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który planuje rozpocząć kilka poważnych remontów.

  Rozkopane będą odcinki drogi krajowej nr 1 w Częstochowie oraz Czechowicach - Dziedzicach, a także drogi ekspresowej S1.

  Na tej ostatniej na utrudnienia szykujcie się na odcinkach od Cieszyna do Bielska - Białej, między Mysłowicami a Sosnowcem oraz między innymi w Dąbrowie Górniczej. Drogowcy pojawią się także na DK94 na odcinku od Toszka do granicy województwa. I po raz kolejny - dopiero co zakończyli tu remont nawierzchni - na autostradzie A4 między Chorzowem a Katowicami, gdzie planują tym razem remontować drogi zbiorcze.

  Jak tłumaczą w GDDKiA nagromadzenie remontów, to efekt m.in. przedłużających się i dopiero zakończonych przetargów.

  - To kwestia odwołań lub ich braku, ale też napływu środków finansowych - tłumaczy Marek Prusak, rzecznik katowickiego oddziału dyrekcji. Dodaje, że wszystkie planowane remonty będą prowadzone pod ruchem, ale przyznaje też, że i tak ze sporą szkodą dla kierowców, bo utrudnień uniknąć się nie uda.

  Oczywiście ta lista aktywności drogowców w regionie nie wyczerpuje. Roboty budowlane trwają przy węźle DTŚi A1 w Gliwicach - z tego powodu w poniedziałek drogowcy zamknęli obie jezdnie na A1. Nadal prowadzone są też prace gwarancyjne, czyli naprawa fuszerki na A1 między Piekarami Śl. i Pyrzowicami.

  Przed nami dwa sądne miesiące na drogach w województwie. W poniedziałek zamknięto jezdnie główne na autostradzie A1 w Gliwicach, gdzie ruch i tak odbywał się po zwężonych jezdniach, zaś teraz już po jezdniach serwisowych. Utrudnienia związane są z budową węzła DTŚ i A1.

  A1: jezdnie zamknięte w Gliwicach, a w Mszanie...

  - Roboty realizowane będą w etapach, co spowoduje przekładanie ruchu na jezdnie główne i serwisowe fazami. Utrudnienia będą trwały do czerwca przyszłego roku - mówi Danuta Żak, rzeczniczka spółki DTŚ.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama