Sprawa Barbary Blidy: Zbigniew Ziobro stanie przed Komisją...

  Sprawa Barbary Blidy: Zbigniew Ziobro stanie przed Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej

  Teresa Semik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zbigniew Ziobro
  1/2
  przejdź do galerii

  Zbigniew Ziobro ©arc.

  Byłego ministra sprawiedliwości w rządzie PiS, Zbigniewa Ziobrę wezwała na 4 września br. sejmowa Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej w związku z procedurą poprzedzającą postawienie jego i Jarosława Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu. Chodzi ciągle o sprawę Barbary Blidy.
  Postępowanie dowodowe przed sejmową komisją śledczą badającą okoliczności śmierci byłej posłanki lewicy wskazuje, że obydwaj polityce mogli złamać konstytucję. Za rządów PiS prowadzone było śledztwo przeciwko tzw. układowi na lewicy, m.in. dotyczące korupcji w handlu węglem, w którym zarzuty miała usłyszeć Barbara Blida. Zastrzeliła się, gdy do jej domu weszli agencji ABW.

  Wniosek o postawienie polityków PiS przed Trybunałem Stanu złożyła Platforma Obywatelska pod koniec ubiegłego roku, a podpisali się pod nim również posłowie z Ruchu Palikota i SLD. Zarzuty wobec polityków PiS, prócz działań niezgodnych z konstytucją, dotyczą także naruszenia ustawy o Radzie Ministrów i uczynienie z Ziobry superministra.

  Postępowanie przed sejmowa Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej jest niejawne.

  W późniejszym terminie komisja wezwie na przesłuchanie także Jarosława Kaczyńskiego, byłego premiera.  *Wybory Miss Mokrego Podkoszulka w Sosnowcu - ZOBACZ ZDJĘCIA PIĘKNYCH DZIEWCZYN
  *Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Śląski Air Show w Katowicach - Samoloty F-16 w akcji [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  *18 września otwarcie Galerii Katowickiej - ZOBACZ, JAKIE TAM BĘDĄ SKLEPY
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (14)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przez Blidę to lokatorzy popełniali samobójstwo za rządów SLD

   Lokator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 9

   Słowa Barbary Blidy w czerwcu 2002 roku (za rządów SLD): "Gdyby warunkiem budowy było wręczenie łapówki, bym ją dała. [...] Nie wystarczy mieć pieniądze na łapówkę, trzeba wiedzieć komu ją dać."...rozwiń całość

   Słowa Barbary Blidy w czerwcu 2002 roku (za rządów SLD): "Gdyby warunkiem budowy było wręczenie łapówki, bym ją dała. [...] Nie wystarczy mieć pieniądze na łapówkę, trzeba wiedzieć komu ją dać."

   Na te wypowiedzi nie było wtedy żadnej reakcji ze strony Ryszarda Kalisza. Zabrakło pomocy dla pani Barbary Blidy, która wygłaszała takie wypowiedzi. Nie tylko, bo – jak twierdzili prokuratorzy – wprowadzała je w czyn.

   Wyższe czynsze, mniejsze grono osób uprawnionych do dodatków mieszkaniowych, powrót eksmisji na bruk. Koalicja PO-PSL chce zaostrzyć przepisy o najmie mieszkań komunalnych. Koalicja PO-PSL chce znieść katalog uprawnionych, którym z mocy prawa przysługuje lokal socjalny w razie eksmisji. Figurują w nim osoby obłożnie chore, niepełnosprawni, kobiety w ciąży, bezrobotni, emeryci i renciści korzystający z pomocy społecznej.

   Wracamy do wyrzucania lokatorów czynszówek NA BRUK, co za czasów rządu SLD było zasługą BARBARY BLIDY, a skutkowało WIELOMA SAMOBÓJSTWAMI. To zostało zmienione za czasów PiS, a teraz będzie POwtórka. Mieszkania komunalne po ich sprzedaży zasilą finansowo gminy i liczne firmy pogrzebowe.

   W roku 1994 rządząca wówczas koalicja SLD-PSL, między innymi pod wpływem lobbyingu Polskiej Unii Właścicieli Nieruchomości -- a także pod medialną osłoną TVN -- uchwaliła zmiany w prawie lokatorskim pozwalające na tak zwane eksmisje na bruk, czyli bez zapewnienia jakiegokolwiek lokalu. Główną autorką nowej ustawy była ówczesna minister budownictwa BARBARA BLIDA. Tłumaczyła się wówczas, że oddaje sprawę orzekania eksmisji w ręce niezawisłych sądów, które z pewnością będą brały pod uwagę również sytuację lokatorów. Już wkrótce okazało się że nie miało to żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. Zarówno organy administrujące budynkami komunalnymi, jak i kamienicznicy uznali eksmisję na bruk za najlepszy straszak i sposób rozwiązywania konfliktów z najemcami lokali. Sądy podejmowały zwykle bardzo szybkie decyzje, często pod nieobecność lokatorów. Okazało się, że na bruk są wyrzucane nawet osoby obłożnie chore czy matki z małymi dziećmi.

   Trzeba być naprawdę ŚLEPY, żeby nie widzieć, jak reżimowe media ciągle nam wciskają tę samą mafię PO-PSL-Palikot-SLD.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fakty ujawnione pozwalają mi wątpić w samobójstwo. BYŁO SIEM W PZPR?

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   Czy ta sprawa będzie kiedyś wyjaśniona?=ŚĆIEMNIANIE NA CZEWR0NO.

   Zdjęcie autora komentarza
   Czy ta sprawa będzie kiedyś wyjaśniona?

   Józef Brzozowski

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

   Ziobro to był pionek na planszy rozgrywek tamtych czasów. Bardzo ważny pionek, ale jako jeden z elementów układanki politycznej, a powinna być osądzona całość.

   Co to znaczy:
   Cytat:
   Postępowanie...rozwiń całość

   Ziobro to był pionek na planszy rozgrywek tamtych czasów. Bardzo ważny pionek, ale jako jeden z elementów układanki politycznej, a powinna być osądzona całość.

   Co to znaczy:
   Cytat:
   Postępowanie przed sejmowa Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej jest niejawne.


   To jest jakaś tajemnica państwowa chroniąca Naród przed agresorami?, a może przed prokuraturą która będzie badać tę sprawę (mam nadzieję), bo do tej pory wyniki badań komisji i prokuratury do mnie nie przemawiają.

   Ja jestem emerytowanym górnikiem nie śledczym z odpowiednią szkołą i doświadczeniem. Do tej pory nikt nie wyjaśnił co się tam naprawdę u Państwa Blidów stało. Jak przychodzą mnie aresztować, to zabierają mi wszystkie przedmioty które mogły by służyć do samookaleczenia, bo aresztant jest pod ochroną państwa. Chciałbym wiedzieć czy Barbara Blida się zastrzeliła, czy ją ktoś zastrzelił. Fakty ujawnione pozwalają mi wątpić w samobójstwo. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprawiedliwy kraj?

   fanatyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

   Z tego ziebra downo jusz mieli grochowy nawarzyć, nadyntego łotra

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czekamy

   yorg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 8

   na sprawiedliwy wyrok.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kolejny temat dla matołków i dla odwrócenia uwagi od aferałów PO-PSL.

   polo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 17

   Reżim ciemniaków już wielokrotnie groził trybunałem stanu i kolejne groźby nie zaskakują.

   Zwolennikom dyktatury ciemniaków przypominam, iż zainteresowani wielokrotnie wyrażali chęć
   uczestniczenia...rozwiń całość

   Reżim ciemniaków już wielokrotnie groził trybunałem stanu i kolejne groźby nie zaskakują.

   Zwolennikom dyktatury ciemniaków przypominam, iż zainteresowani wielokrotnie wyrażali chęć
   uczestniczenia w posiedzeniach Trybunału Stanu.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   eliminacja

   katon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 10

   moę wreszcie uda się wyeliminować tych dwóch (przynajmniej) drani z polityki ?!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na Trybunał Stanu nie może się doczekać nie tylko Emil Wąsacz.

   ten od "prywatyzacji" z rządu Buzka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 10

   decyzją trzeciej marszałek Sejmu z partii PO Ewy Kopacz, była szefowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek, nie stanie przed Trybunałem Stanu. Kontynuacji procedury domagała się...rozwiń całość

   decyzją trzeciej marszałek Sejmu z partii PO Ewy Kopacz, była szefowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek, nie stanie przed Trybunałem Stanu. Kontynuacji procedury domagała się sama Danuta Waniek.

   Do Sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej od 1989 r. wpłynęło zaledwie kilka wniosków. Dwie sprawy zakończyły się skierowaniem wniosku do TS. Jedna z nich to tzw. afera alkoholowa z lat 90.

   Druga to sprawa Emila Wąsacza. Wąsacz w latach 1997 – 2000 był ministrem skarbu w rządzie Jerzego Buzka. W 2005 r. Sejm podjął uchwałę o postawieniu go przed TS pod zarzutem niedopełnienia obowiązków przy prywatyzacji Domów Towarowych Centrum, TP oraz PZU. Rozprawa przed TS została umorzona w 2006 roku. Trybunał wytknął bowiem braki proceduralne w akcie oskarżenia. W 2007 r. w II instancji TS skierował tę sprawę do ponownego rozpatrzenia.Od tego czasu Sejm nie był w stanie wskazać ze swojego grona dwóch oskarżycieli, których wymagała ustawa. Oskarżyciel taki musi bowiem mieć uprawnienia sędziowskie. W poprzedniej kadencji zmieniono więc ustawę i teraz wystarczy jeden oskarżyciel. Ma być nim poseł PO Jerzy Kozdroń, radca prawny i były sędzia.

   W oczekiwaniu na Trybunał Stanu : Emil Wąsacz został prezesem spółki Stalexport Autostrada Małopolska 04-10-2007 Trybunał Stanu zajmie się sprawą Emila Wąsacza, ministra skarbu w
   rządzie Jerzego Buzka. Sejm chce pociągnąć Wąsacza do odpowiedzialności za prywatyzacje: PZU, TP SA i Domów Towarowych Centrum. Prywatyzacje te przeprowadzano między październikiem 1997 r. a sierpniem 2000 r.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprawa Barbary blidy

   Janosik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 20

   Ciekawe czemu Miller,Kalisz i spółka wcześniej biedna kobiet nie umieścili na listach a gdzie jest wybitny znawca tematu blidy były reżyser Kucyk ze śląska.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sprawa Barbary blidy.

   Bonifacy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 20

   Jeśli pan Kaczyński zrobił z Ziobry nadministra to za zaistniała sytuacje powinien odpowiadać tylko Kaczyński bo to on był premierem.a tak na marginesie PiS ma smolensk a SLD,po i ruch barbare...rozwiń całość

   Jeśli pan Kaczyński zrobił z Ziobry nadministra to za zaistniała sytuacje powinien odpowiadać tylko Kaczyński bo to on był premierem.a tak na marginesie PiS ma smolensk a SLD,po i ruch barbare blidy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MoRZe coś z tego będzie

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   SKOZAĆ KOGOŚ ZA SAMOBUJSTWO POLSKA SPRAWIEDLIWOść 0ŚĆ a KATzaŻYNKE UNIWINNIĆ.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama